2006-04-29 19:39
Autor: Jolly Roger
24

Abit AN8 32X

Strona 7 - Podsumowanie

Podsumowanie



AN8 32X potwierdził, iż firma Abit znajduje się w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o jakość wytwarzanych produktów. Testowany model prezentował się niezwykle atrakcyjnie zarówno pod względem wizualnym, jak i w codziennym użytkowaniu. System OTES zastosowany przez tajwańskich inżynierów spisywał się znakomicie, zapewniając ciszę i niską temperaturę chłodzonych układów.


Jeżeli chodzi o wydajność, to nie było żadnych niespodzianek - właściwie wszystkie płyty pod procesory S939 są pod tym względem na podobnym poziomie i testowany Abit był praktycznie za każdym razem w czołówce.

Na plus owego modelu można zaliczyć całkiem dobre możliwości przetaktowania procesora. W najnowszym biosie prawdopodobnie znikną wszystkie niedogodności, które zaobserwowałem w czasie moich testów. Wysokie HTT wraz z równie pokaźnym napięciem CPU mogą dać znakomite efekty dla osób lubujących się w wyciskaniu z procesorów ostatnich soków. Zaznaczyć jednak trzeba, iż opcji służących do zmian timingów pamięci jest niewiele (jak na taką płytę) i w tej chwili nad tym elementem trzeba by było popracować.



Cieszą również bogate możliwości ustawień prędkości obrotowych wentylatorów oraz temperatur, przy których mają one przyspieszyć. Zaawansowani użytkownicy powinni również docenić informacje dotyczące napięć podawane przez BIOS jak i dołączone oprogramowanie.

AN8 32X pochwalić się może bogatymi możliwościami rozbudowy konfiguracji - 6 portów SATA2, IEEE1394a oraz 10xUSB 2.0 sprawiają, że nawet mocno wymagający użytkownik nie powinien mieć problemu z podłączeniem wszystkich napędów i urządzeń, jako że odpowiednich portów nie zabraknie.

Wady są nieodłączną częścią każdego sprzętu - nie inaczej jest i w tym przypadku. BIOS płyty, który miałem okazję testować, miejscami nie był perfekcyjnie dopracowany (mało opcji dla pamięci) i miewał swoje humory. Rozmieszczenie elementów na laminacie z pewnością nie jest idealne i mogą zdarzyć się problemy z podłączeniem wszystkiego. Ostatnim, lecz dla większości użytkowników najważniejszym kryterium, jest cena, która w sklepach powinna się wahać w okolicach 700 zł. Nie są to małe pieniądze, jednak trzeba pamiętać, że za tę kwotę otrzymuje się niezwykle nowoczesne i wydajne urządzenie. Nie jest to płyta dla zwykłych użytkowników - jest to raczej model przeznaczony dla bogatszych klientów i koneserów.

Zalety:
- obsługa SLI
- 6 portów SATA2
- pasywne i wydajne chłodzenie
- dobre oprogramowanie dodatkowe
- bardzo dobra wydajność
- OC na wysokim poziomie

Wady:
- miejscami dosyć ubogi i kapryśny BIOS
- rozmieszczenie elementów niezbyt ergonomiczne
- nie dla zwykłego zjadacza chleba (cena)


Sprzęt do testów dostarczyła firma:

Strona 7 z 7 <<<1...34567