2008-12-06 18:06
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
16

Antec VERIS – Panele Multimedialne

Strona 2 - Antec Veris Premier - Wygląd

Zacznijmy zatem od „Topowego” modelu ANTEC VERIS PREMIER, który z pewnością może stać się prócz walorów użytkowych, eleganckim dodatkiem do naszej obudowy.
Już samo pudełko powie nam, że będziemy musieli przygotować na to urządzenie, wolne dwie zatoki 5.25 cala w naszym blaszaku.


Po zerwaniu plomby i dość skomplikowanym otwarciu wieka kartonu, przywita nas widok na wielki pilot, a tuż pod nim zabłyśnie lustrzane szkło chroniące wyświetlacz panelu. Tuż pod nim producent umieścił przyciski do szybkiego dostępu do źródła odtwarzania: Music, Videos, Pictures, DVD i TV. W drugim rzędzie znajdziemy przyciski sterujące funkcjami odtwarzaczy, jak Play, Stop, Pause, szybkiego przewijania i przesuwania kolejnych utworów/scen. Obie strony frontowego panelu zdobią dwie gałki z funkcją przycisku: lewa – szybka nawigacja / prawa – ustawienia głośności.



Wydawać by się mogło, że po wewnętrznej stronie urządzenia zobaczymy skomplikowany zbiór elementów elektronicznych, ale tam mamy tylko blaszane uszy do montażu za pomocą wkrętów (są w zestawie), bądź beznarzędziowych uchwytów naszej obudowie oraz małą płytkę drukowaną z gniazdami połączeń, o których wspomnę trochę później. Do dwóch z nic mamy wpięte kabelki zakończone wtykiem USB (komunikacja z komputerem) i dwupinową kostką Power SW (switch) ... Nazwa znajoma? Owszem, znamy ją z łączenia płyty głównej z przyciskami obudowy, sterującymi włączaniem komputera. Kabelek ten nie znalazł się tam przypadkowo, bo za jego pomocą będziemy mogli uruchamiać komputer zdalnie, za pomocą pilota, ale o tym dokładniej również napiszę trochę dalej.



Prócz samego panelu stacji multimedialnej i wspomnianego pilota, w kartoniku znajdziemy również:
- instrukcję montażu
- mini płytę CD ze sterownikami i plikami PDF z opisem montażu i eksploatacji urządzenia
- przejściówkę zasilania płyty głównej 24 pin
- przejściówkę USB do montażu na płycie głównej
- dwie baterie AAA do pilota


Może zastanawia was wspomniana przejściówka zasilania płyty głównej? Owy zwitek kabelków na pierwszy rzut oka przypomina przejściówki 20-24 pin, w jakie jeszcze niedawno zaopatrywali się posiadacze starszych zasilaczy przy przejściu na nowe płyty. Jednak owa przejściówka zaopatrzona została w dodatkowe kabelki, które zasilają multimedialny panel.


Pilot zdalnego sterowania (IR - podczerwień), jest naprawdę spory. Umieszczono w nim funkcje włączenia i wyłączenia komputera, sterowania odtwarzaczami, kółko nawigacji (sterowania kursorem) otoczone guzikami zastępującymi podstawowe funkcje myszki (prawy i lewy klik) oraz klawiatury (Enter, Spacja, Backspace) ... Tak, dobrze myślicie, bo za pomocą tego pilota możemy otwierać programy, foldery i zarządzać zasobami naszego komputera. Nie jest to może tak wygodne i precyzyjne, jak za pomocą myszki, ale jeśli nie chce się nam wstać do komputera (zwłaszcza jak na kolanach siedzi dziewczyna), możemy przy odrobinie wprawy i cierpliwości wykonać większość czynności, a nawet pisać dzięki wirtualnej klawiaturze, którą znajdziemy w oprogramowaniu.


Strona 2 z 8 <<<123456...8>>>