2006-05-31 14:54
Autor: Jolly Roger
14

Asus i Sapphire RD580

Strona 7 - Testy PC Mark, Cinebench, Win RAR, SPI, Avitodivx

PC Mark 2004


PC Mark 2005


Oba testy z rodziny PC Mark nie pokazały niczego niepokojącego. Po aktualizacji biosu Asusa dało się przeprowadzić potrzebne benchmarki, uzyskując przy tym wyniki na dobrym poziomie.

Cinebench


Wyniki Asusa i Sapphire nie są może rewelacyjne, ale nie odbiegają bardzo zauważalnie od średniej. Ułamki sekundy, które tracą obie płyty na RD580 do czołówki to w praktyce 1% różnicy.

Super Pi


Super Pi jest benchmarkiem niezwykle czułym na przepustowość pamięci i taktowanie procesora. Jako że testowane produkty na ATI Radeon Xpress 3200 nie uzyskały rewelacyjnych rezultatów, więc i w Super Pi nie wypadły porywająco. Trzeba jednak przyznać, iż strata Sapphire do średniej jest znaczna - 13 sekund różnicy w stosunku do najwydajniejszego modelu to 3%.

Avitodivx


Również kompresja pliku do formatu divx nie przebiegała najszybciej na testowanych egzemplarzach. Asus wypadł praktycznie jednakowo jak płyty ze starszym chipsetem ATI, zaś Sapphire zamykał stawkę.

Win RAR


Płyta marki Sapphire ponownie na samym końcu - testowany model zanotował praktycznie takie samo odchyleie od średniej jak w przypadku Super Pi 16M.

Strona 7 z 8 <<<1...345678>>>