2017-09-08 16:07
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
4

Cyclone RAGE R60TW

Strona 3 - Podsumowanie

Cyclone RAGE R60TW to zaskakująca obudowa. Z jednej strony dość niska cena, a z drugiej oferuje nam naprawdę sporo. Jeśli porównamy ją z poprzednio testowanym produktem firmy CORSAIR (model CARBIDE SPEC-04), to okaże się, że dostaniemy oddzieloną część dla zasilacza i dysków, większe okno, więcej wentylatorów w standardzie (trzy do jednego) i prawdziwy, gąbkowy frontowy filtr, a wszystko to za jedyne od 169 (Ceneo) do 179 PLN (Proline). To nawet cztery dychy zaoszczędzone w kieszeni!


Jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje zmianę swojej obudowy, myślę że warto słać zapytania do Proline, kiedy sprowadzą następną partię tego produktu. Od niedawna jestem użytkownikiem zintegrowanego systemu chłodzenia procesora oraz karty graficznej Radeon R9 FuryX również z "wodowanym" chłodzeniem GPU, więc baczniej zwracam uwagę w obudowach na możliwość montażu chłodnic. Szczególnie ważne są dla mnie mocowanie górne i możliwość stosowania wewnętrznych rezerwuarów. To ważne, bo powietrze wyprowadzane bezpośrednio poza obudowę potrafi zdziałać cuda z temperaturami naszych podzespołów. Dla przykładu w mojej obudowie konfiguracja AMD Ryzen R5 1600X (chłodzony NZXT Kraken X62) z kartą GeForce GTX 780 Ti, która dmuchała do wnętrza komputera podczas grania w Czołgi (WoT), dawała temperaturę na CPU sięgającą 54 st.C. Po zmianie grafiki na Radka FuryX, którego chłodnica wydmuchuje powietrze poza tylną ścianę (standardowy otwór 120/140mm), temperatura CPU spadła do 45-46 st.C! Miejsca na podobne rozwiązania w środku Cyclone RAGE R60TW, znajdziecie naprawdę sporo.


Jakościowo niewiele można temu produktowi zarzucić. Może jedynie jakość plastiku przedniego panelu i przycisków funkcji Power i Reset odstają lekko od reszty wykonania. Wiadomo, z czegoś musiała się wziąć dobra cena. Niemniej stosunek jakości, wykonania i ceny jest rewelacyjny.




ZALETY:
- dobrta jakość montażu
- duże okno boczne
- tunel oddzielający zasilacz i dyski HDD
- solidny, frontowy filtr przeciwpyłowy
- łatwy w demontażu, magnetyczny filtr przeciwkurzowy
- sporo miejsca na kartę graficzną
- przystosowanie do montażu chłodnic wodnych systemów AIO
- doskonały stosunek ceny do możliwości
- trzy seryjne wentylatory

WADY:
- skromna jakość plastiku frontowego
- dolny filtr przeciwkurzowy trudny w demontażu (trzeba przechylać komputer do czyszczenia)
- montaż kart rozszerzeń za pomocą narzędzi


Podziękowania dla firmy Proline za udostępnienie sprzętu do testów.




Sponsorem platformy testowej jest firma CORSAIR, producent modułów pamięci Vengeance LED DDR4

Strona 3 z 3 <<<123