2007-03-28 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
10

Drukarki i skaner EPSON

Strona 1 - Wstep - Skaner EPSON V100 PHOTO

Platformę testową sponsorują:
Wstęp

Niezwykle rzadko udaje nam się publikować dla Was recenzje drukarek i skanerów. W tym artykule zaprezentujemy aż trzy produkty tego typu. Dzięki firmie Epson do naszej redakcji trafił skaner - model Perfection V100 Photo, drukarka - Stylus D78 oraz urządzenie wielofunkcyjne - Stylus DX4000. W zasadzie wszystkie skierowane są dla użytkowników domowych oraz małych firm. Jeśli w najbliższym czasie planujecie zakup drukarki lub skanera z pewnością powinien zainteresować Was sprzęt firmy Epson...EPSON Perfection V100 Photo

Na początek przyjrzyjmy się skanerowi. Obudowa urządzenia utrzymana została w bardzo jasnej, srebrno-kremowej kolorystyce. Jakość plastiku, z którego została wykonana robi niezłe wrażenie. W dolnej części, tuż pod krawędzią pokrywy, umieszczono cztery przyciski funkcyjne mające na celu ułatwienie i przyśpieszenie skanowania - możemy wywoływać jedną z czterech zdefiniowanych funkcji (np. skanowanie do pliku PDF lub bezpośrednie kopiowanie) z poziomu interfejsu umieszczonego na obudowie, a nie z poziomu aplikacji. Moim zdaniem bardzo wygodne rozwiązanie.
Za pomocą dodatkowych przycisków uruchomimy jedną z czterech zdefiniowanych funkcji skanowania (do pliku PDF, do wiadomości e-mail, kopiowanie oraz skanowanie standardowe).


Skaner po otwarciu górnej pokrywy...
Na ściankach wewnętrznej obudowy znajdziemy symbole ułatwiające nam poprawne umieszczenie papieru, a także przystawki służącej do skanowania filmów fotograficznych oraz slajdów (widoczna na zdjęciu poniżej).
Od spodu pokrywy umieszczono wykonaną z grubego papieru „kurtynę”. Ma ona za zadanie dociskać skanowaną, pojedynczą kartkę w taki sposób aby zapobiegać jej przemieszczaniu się (w momencie skanowania np. książki – bezużyteczne). Dodatkowo spełnia także zadanie osłony, za którą znajduje się podłużna "świetlówka", niezbędna podczas skanowania negatywów.


Pod papierową osłoną znajduje się instalacja podświetlająca negatyw podczas skanowania...Model V100 wyposażony został w rozsuwany „zawias”, automatycznie dostosowujący się do grubości skanowanego materiału (np. książki).
Urządzenie zasilane jest za pomocą zewnętrznego, dołączonego do zestawu adaptera. Komunikacja z komputerem odbywa się za pośrednictwem interfejsu USB 2.0.


AKCESORIA

W zestawie wraz ze skanerem znajdziemy kilka drobiazgów:


Przystawka do skanowania slajdów/filmów.
Zasilacz sieciowy oraz przewód USB.
Zestaw instrukcji, a także płyta CD z oprogramowaniem (o którym w późniejszej części artykułu).

Specyfikacja


Strona 1 z 7 12345...7>>>