2007-03-28 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
10

Drukarki i skaner EPSON

Strona 3 - Drukarka EPSON D78

Epson Stylus D78
Ostatnim z testowanych urządzeń firmy EPSON jest drukarka atramentowa – model Stylus D78. Już na pierwszy rzut oka widać, że podczas projektowania obudowy wykorzystano bardzo zbliżoną paletę kolorów jak w DX4000. Sprzęt jest sporo mniejszy od swojego poprzednika z racji braku zintegrowanego skanera. Plastik, z którego została „odlana” drukarka sprawia bardzo pozytywne wrażenie zarówno jeśli chodzi o jakość oraz sam jego wygląd.


EPSON D78 wyposażony został w dwa przyciski. Pierwszy (srebrny) pełniący funkcje włącznika/wyłącznika oraz drugi (szary), serwisowy – niezbędny np. podczas wymiany tuszu (za jego pomocą wysuwamy głowicę).


Identycznie jak w DX4000, tak i tutaj głowica mieści cztery kartridże z tuszem. Są to dokładnie te same pojemniki co u poprzednika.


Zarówno podajnik na papier jak i tackę na wydruki instalujemy osobno (elementy te nie są zintegrowane z drukarką i stanowią dwa oddzielne moduły wpinane za pomocą plastikowego klipsa).


Tak jak DX4000, tak i D78 wykorzystuje zintegrowany zasilacz.
Sprzęt komunikuje się z komputerem poprzez interfejs USB.
Akcesoria

Zestaw akcesoriów nie zawiera niestety przewodu USB. Zmuszeni jesteśmy dokupić go osobno. W pudełku wraz z drukarką znajdziemy natomiast:


Przewód zasilający
Instrukcję oraz płytę CD zawierającą sterowniki oraz oprogramowanie.
Cztery kartridże z
tuszem (cyan, magenta, yellow – 5.5ml oraz czarny 7.4ml).
Specyfikacja

Strona 3 z 7 <<<1234567>>>