2007-03-28 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
10

Drukarki i skaner EPSON

Strona 2 - Urządzenie wielofunkcyjne EPSON DX4000

Epson Stylus DX4000
Drugim z testowanych produktów EPSON jest urządzenie wielofunkcyjne – model DX4000. Design utrzymany został w ciemnych kolorach. Moim zdaniem rewelacyjnie pasuje on do każdego pomieszczenia, nie ważne czy stawiamy DX4000 w biurze czy w domu na biurku. Sprzęt jest po prostu ładny.


Na górnej pokrywie zainstalowano rozbudowany panel sterujący. Poza standardowymi diodami informującymi o braku papieru w podajniku czy tuszu, znajdziemy na nim przyciski umożliwiające nam wybór rozmiaru papieru oraz sporządzanie kopii dokumentów (a także zdjęć) bez pośrednictwa komputera. Powielania możemy dokonywać zarówno w kolorze jak i w odcieniach szarości. Naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.


Pod górną pokrywą umieszczony został skaner. Nie jest on może najwyższej jakości (m.in. rozdzielczość optyczna 600dpi) jednak do użytku domowego oraz małego biura w zupełności wystarczy.


Tuż pod skanerem zainstalowano głowicę oraz mechanizm drukujący. Producent umożliwił instalację czterech różnych pojemników z tuszem (cyan, magenta, yellow oraz czarny) dzięki czemu w przypadku wyczerpania się któregoś z nich, możemy wymienić na nowy tylko jeden kolor, oszczędzając w ten sposób na eksploatacji.


Podajnik zaprojektowano w bardzo dobry sposób. Jeśli nie korzystamy z drukarki a jedynie ze skanera, można go złożyć do pozycji leżącej.

Podobnie zainstalowano przednią tackę. W bardzo łatwy sposób można ją złożyć do pozycji pionowej.


W DX4000 zastosowano wewnętrzny zasilacz. Jest to dobre rozwiązanie, które osobiście bardziej odpowiada mi niż zewnętrzne adaptery. Nie ma nic gorszego niż bałagan pod biurkiem...


Urządzenie łączy się z komputerem poprzez interfejs USB 1.1.
Akcesoria

Wraz z DX4000 w pudle znajdziemy kilka dodatkowych akcesoriów. Zabrakło wśród nich niestety przewodu USB. Trzeba go dokupić osobno.

W zestawie znajdziemy:


Przewód zasilający
Instrukcje oraz płytę CD z niezbędnymi sterownikami oraz oprogramowaniem.
Cztery kartridże z tuszem (cyan, magenta, yellow – 5.5ml oraz czarny 7.4ml).
Specyfikacja

Strona 2 z 7 <<<1234567>>>