2007-03-03 10:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Gadżety Thermaltake

Strona 1 - Podkładka Tai-Chi M2

Recenzja powstała na platformie ASUS z procesorem AMD Athlon FX62
Firma Thermaltake jest zapewne wszystkim znana z doskonałych obudów (Kandalf, Armor czy Shark), wydajnych coolerów (Big Typhoon, Mini Typhoon, Golden Orb II) czy też wysokiej klasy zasilaczy, jak na przykład Toughpower 750W, który jest już w redakcji w fazie testów. Przed emocjami testu zasilaczy (Gdzie staną naprzeciw siebie produkty Topower, Pentagram, SilverStone i Thermaltake) postanowiłem w krótkiej recenzji przybliżyć Wam również inne produkty znajdujące się w ofercie tego producenta. Na początek wraz z zasilaczem firma IMEXCOM, będąca autoryzowanym resellerem korporacji Thermaltake, nadesłała mi dwa przydatne urządzenia, jakimi jest nowoczesna, komfortowa i ekskluzywnie wydana podkładka pod mysz Tai-Chi M2 oraz uniwersalny cooler dla mostków północnych (chipsetów) płyt głównych, miedziany Extreme Spirit II. Oba przedmioty nie są nowościami na rynku i można je kupić bez problemu w wielu komputerowych sklepach internetowych, jednak nie mamy w swoich zasobach zbyt wielu testów tego typu urządzeń, a może nawet przybliżenie tych użytecznych gadżetów, ktoś uzna za dobry pomysł, aby poprawić sobie samopoczucie, bo przecież nic tak nie cieszy, jak kupno czegoś nowego do komputera :)


Jako pierwszą przedstawię wam podkładkę pod myszkę. Ale nie jest to zwykła podkładka...
Thermaltake Tai-Chi M2 ukryte jest w sporych rozmiarów opakowaniu. Już na pierwszy rzut oka można się przypuszczać, że nie będziemy mieli do czynienia z normalną, masową podkładką. Przez okrągły otwór w przejrzystym plastiku, możemy wypróbować palcem śliskość czarnej powierzchni.


Druga strona ozdobnego opakowania zdradza nam już większość specyfikacji technicznych tego gadżetu. A wydawałoby się, że wiele o płaskiej powierzchni pod naszego gryzonia, napisać nie można.Specyfikacje Techniczne :
- Wymiary – 305 x 225 x 5 mm.
- Materiał – płyta aluminiowa, powłoka PVC, silikonowy stoper
- Waga – 391 g.
- Powierzchnia użytkowa – 290 (W) x 225 (L) mm.
- Wskazania – dla graczy, osób dużo pracujących z myszą, dla podniesienia estetyki biurka (biura)
- Przeznaczona do użytku zarówno z myszami optycznymi jak i kulkowymi
- Wysoka stabilność silikonowego stopera – skutecznie blokuje podkładkę nawet przy gwałtownych ruchach
- Bardzo niskie opory przy przesuwaniu myszki – dzięki teflonopodobnej substancji PVC

Pod przezroczystym plastikiem, prócz samej podkładki znajdziemy jeszcze miły dodatek w postaci zasuwanego na zamek błyskawiczny, gąbczastego etui, idealnie uszytego na miarę i krój Tai-Chi M2. Gdybyśmy się wybrali do znajomych na partyjkę Counter Strike’a lub prawdziwe zawody w hali pełnej gapiów, na pewno wyciągnięcie takiej podkładki z takiego etui wypadnie profesjonalnie i „szpanersko”


Pod spodem, do aluminiowej platformy przyklejono silikonową siatkę, która idealnie klei się do podłoża, na którym ma spoczywać podkładka. W zasadzie nie ma szans przesunąć jej dłonią po powierzchni biurka.Faktycznie wygląd naszego biurka może zyskać na atrakcyjności, po ustawieniu jej w miejscu naszego (np.) kawałka pianki z obrazkiem. Kładziemy na niej mysz, po czym opuszczamy nadgarstek, który ... doznaje szoku termicznego :) To naprawdę świetne rozwiązanie na upalne lato, kiedy każde źródło ochłody jest zbawieniem. Osoby cierpiące na reumatyzm w stawach, powinny na nadgarstek ubierać opaskę-frotkę, bo Tai_Chi wyciągnie z ich ciała ostatki energii cieplnej.
Poważnie mówiąc, przyjemny chłód zauważamy na początku, później się do niego przyzwyczajając. Może on mieć zbawienny wpływ na zmęczenie nadgarstka, przynosząc ulgę przy długiej pracy gryzoniem.

Strona 1 z 5 12345>>>