2007-03-03 10:43
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
9

Gadżety Thermaltake

Strona 5 - Podsumowanie

Oba prezentowane dziś przedmioty codziennego użytku komputera wydają się niepozorne i nawet przez myśl człowiekowi nie przyjdzie, spoglądając na nie, że mogą tak znacznie odmienić naszą pracę z PeCetem.
Thermaltake Tai-Chi M2 to naprawdę podkładka, która diametralnie odmieniła moją codzienną pracę przy ekranie. Nawet nie miałem pojęcia, jak wiele siły używam przy tak prostej czynności, jaką jest przesuwanie myszy po płaskiej powierzchni. Ale aby tego zasmakować musimy rozstać się z dość znaczną sumą pieniędzy. Według nadesłanych do mnie danych, za ten estetycznie wykonany, chłodny w dotyku i super śliski zestaw zapłacimy 88.27 zł. To sporo, ale moim zdaniem warto wydać ta sumę na coś, co da ogromną i zauważalną różnicę. Bynajmniej ja już nie zamierzam wracać do piankowej podkładki. Za szybko się przyzwyczajam do dobrego :)




Zalety :
- bardzo duża powierzchnia pracy
- ładny, nowoczesny design
- dobre materiały
- doskonałe trzymanie do powierzchni biurka
- powierzchnia PVC o bardzo niskim współczynniku oporu ruchu myszy
- eleganckie etui

Wady :
- wysoka cena

Thermaltake Extreme Spirit II to wymarzony gadżet dla osób posiadających płyty główne z małym, pasywnym radiatorem , który grzeje się nieziemsko w naszej obudowie. Kiedy nie pomaga już dokładanie kolejnych wentylatorów przewietrzających jej wnętrze, rozwiązaniem kłopotów może być właśnie ten miedziany produkt.


Ta miniatura systemów chłodzenia naszych procesorów (trochę przypomina konstrukcję Arctic Cooling Freezer PRO) świetnie spisze się na niejednym chipsecie, skutecznie usuwając z niego "gorączkę". Zainwestowanie 63.92 zł. w niebieski wentylatorek otoczony miedzią, przyniesie miłośnikom overclockingu z pewnością od kilku do kilkunastu MHz więcej przy podkręcaniu procesora lub pamięci za pomocą szyny FSB. Bardziej doświadczeni „krętacze” bezpieczniej będą mogli podnosić napięcia swoich mostków północnych. Masywna miedziana stopa, duża powierzchnia styku ciepłowodu ze stopą coolera i miedzianych finów radiatora, plus estetyczny, świecący na niebiesko, w miarę cichy wentylator, dają dobrą wydajność w rozproszeniu energii cieplnej emitowanej przez układy płyt głównych.


Komu zależy na stabilności komputera, a przy tym na niecodziennym wyglądzie platformy (moderzy, bądź właściciele obudów z oknem), z pewnością powinni się zainteresować tym produktem firmy Thermaltake.

Zalety :
- bardzo dobra wydajność
- 100% miedzi
- ciekawy, niebanalny wygląd
- podświetlany wentylator
- długi kabel zasilający zamknięty w koszulce i zakończony wtyczką 3 pin

Wady :
- dość wysoka cena
- dla miłośników absolutnej ciszy, 4500 obrotów na minutę może wydawać się głośne

Dla prezentowanych dziś produktów firmy Thermaltake z czystym sumieniem mogę przyznać odznaczenie Rekomendacji. Oba przedmioty w znaczący sposób przyczyniają się do komfortu pracy przy komputerze, a przy tym są zarówno ładne jak i funkcjonalne. W zasadzie jedyną ich wadą jest spora, jak na krajowe zarobki cena, no ale już tak jest na tym świecie, że za komfort i jakość się płaci. Nic na to nie poradzę.



Serdeczne podziękowania dla firmy IMEXCOM, za udostępnienie sprzętu do testów.




Podziękowania dla koncernu AMD za udostępnienie na potrzeby testów, procesorów Athlon 64 / FX 62 / X2 5000+

Strona 5 z 5 <<<12345