2006-01-07 16:53
Autor: Jolly Roger
20

Gigabyte K8U-939

Strona 5 - HDD, Win RAR, USB

HDTach
Test HD Tach mierzy m.in. z jaką prędkością odczytywane są dane z HDD. Mając do dyspozycji ten sam dysk, powinno się uzyskać takie same rezultaty. Jednakże, sporo do powiedzenia mają tu sterowniki do kontrolerów dysków. Zobaczmy czy są one odpowiednio dopracowane.

K8U-939


K8NF-9


W obu przypadkach odczyt danych był na tym samym poziomie, jednakże w czasie testu występowało wyższe obciążenie procesora na płycie z chipem nForce4 x4. Czas dostępu był bardzo podobny, z minimalnie lepszą wartością na płycie z układem Nvidii.

SiSoftware Sandra File System Benchmark


W tym wypadku nie udało się przeprowadzić testu na płycie K8U-939, gdyż za każdym razem dysk pracował nieustannie przez kilka godzin, a wyniki nadal się nie pojawiały. Próba zmian ustawień w biosie i sterowników nie przyniosły pozytywnych rezultatów. Przepięcie dysku na inny kanał EIDE nic nie dało. Ot, taka ciekawostka.

Win RAR


W program Win RAR wbudowany jest test wydajności sprzętu, który sprawdza, z jaką prędkością zestawy są w stanie kompresować dane. Po raz kolejny wydajnościowo lepsze okazało się urządzenie z chipem ULI M1689 (różnica 3%).

USB


Test polegał na zgrywaniu z aparatu cyfrowego filmu o wielkości 107 MB. Minimalnie szybciej kopiowanie zakończyło się na K8U-939, co po raz kolejny potwierdza fakt, że ULI produkuje bardzo wydajne układy do płyt głównych.

Przeprowadziłem również mały test kompatybilności urządzeń USB z K8U-939 i za każdym razem urządzenia działały poprawnie, nie powodując żadnych problemów. Bezproblemowo działały drukarki, myszki, skanery, aparat cyfrowy, kamera cyfrowa oraz modem USB.

Strona 5 z 8 <<<12345678>>>