2006-01-07 16:53
Autor: Jolly Roger
20

Gigabyte K8U-939

Strona 8 - Podsumowanie

Nadszedł czas, aby w kilku zdaniach podsumować to, co starałem się przekazać na poprzednich stronach. Z pewnością trzeba zaznaczyć, że Gigabyte K8U-939, pod względem wydajności, nie ustępuje płytom z chipem nForce 4. Przed testem miałem obawy, czy układy firmy ULI (do niedawna był to jeszcze bardzo egzotyczny producent) zapewnią stabilność oraz wydajność. Po testach można twierdząco odpowiedzieć na to pytanie.

Inną kwestią jest ubogie wyposażenie oraz brak nowszych rozwiązań. Na płycie nie znajdziemy ani SATA2, ani złącz PCI-Express. Należy jednak zaznaczyć, że cena tego urządzenia wynosi obecnie niecałe 215 zł, co jest wartością bardzo niską i stąd te wszystkie oszczędności w wyposażeniu.

Dla kogo więc jest przeznaczony ten produkt? Z pewnością z otwartymi rękoma przyjmą go użytkownicy, którzy nie chcą wydawać fortuny na sprzęt, a jednocześnie pragną zbudować wydajny komputer domowy. Wraz z Sempronem 3000+, K8U-939 może stać się podstawą całkiem solidnej maszyny. Nie zapominajmy również, że w przyszłości będzie można taki zestaw rozbudować o procesor dwurdzeniowy.

Odpowiedzenie na pytanie, dla kogo to urządzenie nie jest przeznaczone, nie nastręczy żadnych wątpliwości. Każdy, kto kiedykolwiek zamierza podkręcić procesor, powinien się trzymać od tej płyty z daleka. Brak możliwości zmiany timingów z poziomu biosu oraz niezablokowane częstotliwości PCI/AGP sprawiają, że K8U-939 nie nadaje się do jakiegokolwiek overclockingu. Czy jednak tego należy wymagać od produktu kosztującego nieco ponad 210 zł?

Gigabyte K8U-939
Zalety
- bardzo niska cena
- dobra wydajność
Wady
- ubogi BIOS
- nie nadaje się do OC

Sprzęt dostarczony przez:

Gigabyte Polska




Strona 8 z 8 <<<1...45678