2022-05-21 13:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

MAXCOM Fit FW22 Clasic Smartwatch

Strona 2 - Testy

UPDATE:Do tej pory producent do pełnej obsługi smartwatch’a MAXCOM Fit FW22 Classic zalecał pobranie aplikacji FunDo, jednak po licznych zgłoszeniach kłopotów z parowaniem zainstalowanej aplikacji na smartfonie ze smartwatch’em, MAXCOM zmienił dedykowane oprogramowanie na MActive2 opisywane poniżej (jest też wersja MActivePRO, ale nie próbowałem jeszcze jej działania). Niestety w egzemplarzach Fit FW22 Classic znajdujących się już w sklepach oraz niedawno wypuszczonych do dystrybucji, wciąż jeszcze znajdują się opisy i kody QR kierujące nas do aplikacji FunDo PRO, która od dość dawna nie była aktualizowana i jej współdziałanie z niektórymi modelami smartfonów jest mocno kłopotliwe. Poniżej opisze dla Was poglądowo wygląd programu FunDo, ale pamiętajcie, by w zasobach Internetu lub Sklepu Play, szukać już programiku MActive2.


Mój Samsung A50 i żony A40 w zasadzie nie chciały w ogóle sparować się z "zegarkiem". Jeśli nawet urządzenia się odnalazły przez chwilę, to po kilkunastu sekundach na ekranie telefonu i czasomierza wyświetlał się komunikat...
Próbowałem jeszcze połączenia z telefonem marki OPPO, ale chyba również był on za nowy, bo kłopoty z parowaniem były identyczne. Niestety, jak znalazłem w sieci, problem ten nie jest jednostkowy i sporo osób ma z tym problemy, więc nic dziwnego, że producent zmienił preferowane oprogramowanie na MActive2.
A możliwości modelu MAXCOM Fit FW22 Classic są całkiem niemałe, bo na jego pokładzie znajdziecie funkcje podzielone na osiem działów, a więc ekran startowy z czasem i dodatkami, informacje o liczbie kroków, dystansie, spalonych kaloriach, wskazań dla funkcji zdrowotnych, podgląd wiadomości, śledzenia snu oraz dodatkowych informacji (szukanie telefonu, system, reset itp).Funkcje Zdrowie podzielono na cztery zakresy. Możemy tam znaleźć informacje o naszym tętnie (duża poprawność wskazania), ciśnieniu krwi (wynik dość mocno zaniżony), saturacji (wynik podobny do wskazań dużo droższego smartwatcha Huawei Watch GT2) oraz pomiar EKG, ale tutaj trudno mi cokolwiek powiedzieć o jego dokładności, bo nie mam porównania z czymś bardziej profesjonalnym.


Dość mocno rozbudowano sekcję Sport, gdzie znajdziemy podział na dedykowane dyscypliny sportowe. Jest ich aż dziewięć. Wyniki pomiarów dla każdej z nich, dzieli się najczęściej na czas i przebyty dystans.


Końcowe funkcje, to dodatki, które mogą się jednak przydać. Bardzo fajną "usługą" jest przywoływanie telefonu, kiedy gdzieś go zagubimy w najbliższym otoczeniu. Czasami nasz smartwatch potrafi wlecieć miedzy oparcie a siedzisko fotela lub kanapy i zaczynamy wpadać w panikę podczas bezskutecznych poszukiwań. Wystarczy tylko wejść w funkcję szukania telefonu o poprzez krótkie przytrzymanie palca na ekranie uruchomić sygnał dźwiękowy w telefonie. Na pewno go znajdziemy.
Dalej umieszczono informację o wersji oprogramowania pokładowego, kod QR do ściągania aplikacji (jeszcze w wersji FunDo, ale pewnie po aktualizacji firmware dostaniemy MActive2), możliwość przywrócenia fabrycznych ustawień (reset) i możliwość całkowitego wyłączenia urządzenia (np. do jego przechowywania).

Strona 2 z 3 <<<123>>>