2015-05-06 16:48
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
1

OZONE ARGON Ocelote World

Strona 3 - Podsumowanie

OZONE ARGON Ocelote World porównywałem bezpośrednio z wcześniej testowanym, optycznym modelem ROCCAT Kone Pure Optical, który zyskał u mnie uznanie za precyzję działania i zasłużył, by zostać moją prywatną myszą do gier i pracy.



Co trzeba przyznać, ARGON Ocelote jest bardzo wygodnym narzędziem w trzymaniu i nie powoduje szybkiego uczucia zmęczenia dłoni. Całość jest solidnie zmontowana i nic nie trzeszczy pod naporem ręki. Gra w World of Tanks za pomocą tego narzędzia, jest przyjemna i w zasadzie nie można się tu do czegoś przyczepić. Jak widać na zdjęciu u góry, mysz wieczorową porą dość mocno świeci, co na początku zwraca uwagę. Jadnak po paru dłuższych chwilach można do tego przywyknąć, zwłaszcza że pomarańczowe światło świetnie podkreśla przyciski. Mniej cierpliwi mogą oczywiście podświetlenie wyłączyć w oprogramowaniu.

Kiedy ustawimy sobie pasujące nam profile dla DPI, przy ich zmianie ekran poinformuje nas o wybranej wartości.

W porównaniu z Kone Pure mysz OZONE jest również bardzo precyzyjna i gra nią pozwala fajnie pracować w trybie snajperskim. Ja w zasadzie gram najczęściej w zakresie od 800 do 1400 DPI i w tych ustawieniach mysz jest w zasadzie chirurgicznym narzędziem. Co ciekawe granie w wysokich ustawieniach czułości, wcale nie pogarsza odczuwalnie precyzji działania gryzonia, a rysowane, szybkie pociągnięcia po podkładce, są bezbłędnie przenoszone na ekran. Spory plus za to, że mysz pracuje niemal na każdej matowej powierzchni, bez większej różnicy w precyzji działania. Dopiero powierzchnie o mocno lustrzanym odbiciu zaczynają wprowadzać w błąd elektronikę urządzenia.

Specjalistyczne oprogramowanie testujące VMouseBench v0.0.7a może bardziej wyłapuje błędy w próbkowaniu sensora, ale przy precyzyjnych ruchach (kołowanie np. celownikiem wokół małego punktu), jest zanotowane niezwykle precyzyjnie i zwarcie w zapisie "rysunku".

Bardzo szybkie przeciągnięcia (np. przy obracaniu się postacią lub planem pola walki), jest już mniej precyzyjne, ale całość odczytu ruchu jest w miarę zwarta. Czym wyższe DPI, tym wykres jest bardziej "dziurawy".

O ile produkt firmy Roccat w zasadzie utrzymywał idealne wartości średnie AVG w teście VMouseBench, to już Ozone zasypuje nas ilością dość zróżnicowanych danych odczytywanych przez laser.

Wynik ten potwierdza programik MouseRate.


OZONE ARGON Ocelote World można już nabyć w cenie 230 PLN (Allegro), a więc jak na produkt dedykowany specjalnie dla graczy i popierany przez znane nazwisko w świecie e-sportu, to dość akceptowalny poziom. W zamian otrzymamy niezłe wyposażenie i naprawdę precyzyjne narzędzie zadawania wirtualnej śmierci, jak i niezłego towarzysza do pracy.

Takiemu produktowi należy się odznaczenie Rekomendacji IN4 i naprawdę mogę ją polecić każdemu, kto szuka nowego gryzonia dla swojego komputera, zarówno do zabawy, jak i pracy...




ZALETY:
- wysoka jakość wykonania i użytych materiałów
- wysoka precyzja działania
- przystosowanie dla osób prawo i leworęcznych
- dziewięć programowalnych klawiszy
- wbudowana pamięć
- ciężarki w zestawie
- długi kabel w oplocie

WADY:
- wyższy poziom cen
- dość intensywne podświetlenie (można je jednak wyłączyć)



Podziękowania dla firmy OZONE, za udostępnienie sprzętu do testów.

Strona 3 z 3 <<<123