2009-07-26 13:11
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
13

Obudowa - ANTEC P183

Strona 1 - Wstęp

Czasami jest tak, że gdy coś jest dobre, to aż żal to zmieniać. To stwierdzenie świetnie mogłoby pasować do obudów firmy ANTEC z serii P, które już nieraz mieliśmy okazję Wam przybliżyć. Dlaczego tak piszę? Ano dla tego, że w zasadzie testowany wcześniej model P180 na pierwszy rzut oka jest bliźniaczą konstrukcją obudowy, która będzie bohaterem dzisiejszej opowieści.
180-ka zebrała swojego czasu bardzo wysokie oceny we wszelakich recenzjach i ocenie użytkowników, jednak od czasu premiery tej obudowy minęło już sporo czasu, więc czy Antec P183, konstrukcyjny spadkobierca myśli technicznej i laurów poprzednika, po drobnych ulepszeniach i kosmetycznych zmianach, będzie w stanie utrzymać „dobrą prasę”? Zanim się o tym przekonamy, rzućmy okiem na specyfikacje techniczne tego produktu.


Antec zdążył już przyzwyczaić mnie do ładnych opakowań swoich produktów. Prócz wrażeń estetycznych, z samego kartonu dowiemy się, jak prezentuje się kandydatka dla naszego komputera i co P183 ma do zaoferowania w swoim wnętrzu.Po wyjęciu obudowy z opakowania, na pewno przeżyjemy małe dejavu ... Gdzieś to już widziałem? Oczywiście, bo sama bryła Toweru i przednia klapa zasłaniająca panel frontowy swoim wyglądem jest niemal identyczna ze 180-ką. Zresztą co tu mówić, zobaczcie sami...
A teraz porównajcie to z P180 ...Prawda że prócz innego odcienia aluminiowego poszycia, umiejscowienia zamka blokującego frontową klapkę i otworów wentylacyjno-dekoracyjnych, obie konstrukcje są niemal identyczne?
Jak wspominałem, poszycie obudowy P183 (front klapki, oba boki), jest wykonane z aluminium. Górna część i panel przedni to już wysokiej jakości tworzywo sztuczne o lekko chropowatej fakturze. Właśnie panel ukryty za klapką stanowi największą różnicę w porównaniu do 180-ki. Mimo że zachowano identyczny układ zatok i klap filtrów przeciwpyłowych, to już same zaślepki otrzymały stylonowe siatki, które gdy nie są wykorzystane przez napędy optyczne (lub FLOP/czytnik), zapewniają dodatkowy dopływ świeżego powietrza.
W P180 mam zajęte wszystkie zatoki przez dwie nagrywarki DVD i panel multimedialny Antec Veris, więc w zasadzie tak uzbrojona P183 będzie wyglądała podobnie.

Strona 1 z 4 1234>>>