2007-04-07 14:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Obudowa Foxconn TP841

Strona 2 - Foxconn – zewnątrz 2


Górna część panelu zawiera dwa miejsca dla stacji dyskietek i czytnika kart flash, oraz cztery zatoki dla 5.25 cala dla napędów optycznych, urządzeń kontrolnych itp. Możemy skorzystać z dwóch zaślepek wyposażonych w uchylne klapki dla szuflad napędów optycznych. Przydaje się to, gdy na przykład posiadamy napędy w kolorze białym, lub chcemy zachować jednolity wygląd obudowy.


Pod panelem widać jak rozplanowano system zasilania w świeże powietrze. Niestety, nigdzie nie zastaniemy filtru przeciwpyłowego.


Tył Foxconna TP 481 jest standardowy, czyli u góry zasilacz (o nim więcej w dalszej części recenzji), pod nim znajdziemy otwór wylotowy wentylatora i przegrody dla kart rozszerzeń.




Szkoda, że nie zdecydowano się w wylocie wentylatora na użycie grila wykonanego z cienkich drutów. Taki wzór złożony z otworów o różnej średnicy wygląda może ładnie, ale duża powierzchnia blachy dość mocno ogranicza przepływ wyrzucanego przez wentylator powietrza.
Dodatkowe otwory znajdziemy na lewej (patrząc od strony przodu obudowy), bocznej pokrywie. Jeden z nich wyposażono w tubę z regulacją długości, drugi zaś stanową kwadratowe wycięcia, niestety również pozbawione filtrów przeciwpyłowych.



W pokrywie zastosowano elegancki uchwyt-klamkę z zamkiem, zarazem ułatwiający jej otwieranie, jak i zabezpieczający wnętrze obudowy przed ciekawością współdomowników.
W zestawie z obudową dostaniemy :
- kabel do zasilacza
- instrukcję obsługi
- woreczek z kluczami do zamka w pokrywie


Zdziwił mnie brak jakichkolwiek wkrętów i śrubek będących zazwyczaj standardem w wyposażeniu dodatkowym obudów. Jednak dalsze oględziny Foxconna pokazały mi, że faktycznie są one zupełnie zbędne ...

Wymiary :
- wysokość - 47 cm
- szerokość - 21 cm
- głębokość - 53 cm

Strona 2 z 5 <<<12345>>>