2007-04-07 14:46
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
8

Obudowa Foxconn TP841

Strona 5 - Podsumowanie


Co można powiedzieć o obudowie Foxconn TP841 ? Z jednej strony, zewnętrznie to produkt niczym się nie wyróżniający od konkurencyjnych obudów, jakich wiele na rynku. Jednak porządna, gruba blacha, staranne wykonanie i niesamowicie przemyślane systemy ułatwiające życie przy montażu i demontażu urządzeń składowych, stawiają ten produkt naprawdę wysoko. Nic dziwnego, że współpracują z Foxconnem takie potęgi, jak HP czy DeLL.


Obudowę każdy z nas dobiera sobie wedle swoich przekonań, gustu i potrzeb, więc i sami musicie zadecydować, czy Foxconn TP 841 uznacie za produkt interesujący.
Niewątpliwie za plus trzeba uznać doskonały system montażu kart rozszerzeń, dysków czy samej płyty głównej. Nie potrzebujemy do tego ani jednego wkręta, czy nawet śrubokrętu. Mało tego, można urządzać mistrzostwa świata w montowaniu platformy :) Może się podobać również boczny układ wpinania dysków twardych, znacznie ułatwiający ich montaż w pełni załadowanym wnętrzu obudowy.
Dobrze połączone ze sobą elementy z blachy 0.8 milimetra, nie powodują skrzypień, czy brzęczeń, tak denerwujących podczas wieczornego siedzenia w Internecie. Na szczególną pochwałę zasługuje powłoka lakiernicza zewnętrznych powierzchni blach. Jest ona bardzo odporna na przypadkowe zarysowania, jak i nie widać na niej odcisków palców.
No ale i jest w Foxconnie kilka minusów. Pierwszy to brak filtrów przeciwpyłowych. Przy dość dobrej powierzchni zasysania świeżego powietrza, możemy się spodziewać dość częstego sprzątania.
Drugi to brak dokładnych danych dotyczących parametrów zasilacza. W zasadzie mając mocny procesor, wydajną kartę graficzną i trochę innych "pożeraczy prądu", będziemy skazani na metodę prób i błędów. Ruszy albo nie ruszy ... Kolejnym problemem tego zasilacza może być mała liczba końcówek łączy. Przy dość pojemnym stojaku na dyski (cztery sztuki), tylko jedna wtyczka SATA, to zdecydowanie za mało. W dodatku nie znajdziemy w nim nawet jednej końcówki zasilania PCIexpres dla kart graficznych. Moim zdaniem, w tym modelu obudowy powinno się pominąć zasilacz, a jego koszt odliczyć od całości ceny obudowy.
A właśnie, cena ... Nie jest ona wygórowana, jak na tak porządnie wykonaną i firmową obudowę. Jak zapewnił mnie przedstawiciel, będzie ją można nabyć za około 300 złotych.
Jednym zdaniem, Foxconn TP841 stworzony jest dla ludzi, którzy uwielbiają mieszać w swoim komputerze. Wyciąganie i montaż nowych zabawek we wnętrzu obudowy nigdy nie było jeszcze łatwiejsze.

ZALETY :
- bardzo dobra jakość wykonania
- dobra jakość materiałów
- doskonały system montażu podzespołów komputera

WADY :
- brak filtrów przeciwpyłowych
- brak tabliczki znamionowej na zasilaczu i mała ilość końcówek połączeń zasilacza
- brak końcówki zasilania kart graficznych PCIexpres

Serdeczne podziękowania dla firmy FOXCONN za udostępnienie sprzętu do testów.



Podziękowania dla koncernu AMD za udostępnienie na potrzeby testów, procesorów Athlon 64 / FX 62 / X2 5000+

Strona 5 z 5 <<<12345