2018-05-04 23:16
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Philips Brilliance 349X7FJEW

Strona 2 - Wygląd 2

Kiedy zobaczyłem dżojstik ukryty na tyle obudowy monitora Philips Brilliance 349X7FJEW, to pierwszą moją myślą było "oho, będą kłopoty". Ale szybko okazało się, że sterowanie nim po skrótach i funkcjach Menu OSD, jest bardzo poręczne i intuicyjne.



Za to już dostęp do sporej ilości portów, wymaga już odwrócenia monitora, lub przechyleniu ekranu w funkcji pivot. Cieszy wbudowany Hub USB z portami 3.0.



Ok, czas podłączyć naszego "Brylanta" do komputera. Pierwsze uruchomienie przyciąga dwoma szczegółami... logo producenta i dyskretnie podświetlanym elementem w centralnym punkcie dolnej ramki. To przejrzyste okienko z nazwą marki świetnie sie prezentuje wieczorową porą i w ogóle nie przeszkadza.



Moja "kocia mordka", czyli tapeta w rozdzielczości dostosowanej do Asusa, całkiem dobrze prezentowała się na sporo większym ekranie. Wszystko to przez czarne tło, które nie pozwoliło pokazać, gdzie się kończą ramki grafiki. Różnica między ekranami 27-cali (16:9), a 34-calami w 21:9 ogromna...




Wrażenie głębi spojrzenia kocich oczu, w zakrzywionym ekranie, jest o wiele bardziej realne. Może zdjęcie nie potrafi tego oddać, ale wierzcie mi, to naprawdę działa na zmysły. Oczywiście funkcja zakrzywienia obrazu jest podyktowana wygodą dla naszego wzroku, bo po prostu wszystkie punkty ekranu, czyli zarówno te w centrum, jak i na obrzeżach, są w mniej więcej równych odległościach od naszej głowy. Wrażenie głębi obrazu, to tylko efekt uboczny pracy naszego mózgu.
Ramka frontowa jest faktycznie cienka, ale oczywiście wyświetlany obraz będzie standardowo, dodatkowo "obramowany" czarnym polem krawędzi matrycy. Mimo to, całość wygląda dość lekko.



Menu modelu Philips Brilliance 349X7FJEW, jest zgodne ze standardami tego producenta, więc mający wcześniej już do czynienia z produktami tej marki, szybko się w OSD znajdą. Dzięki prostej budowie i ruchem kierunkowym dżojstiku (przyciskając go zatwierdzamy funkcje), szybko poznamy jego możliwości. Dodatkowym ułatwieniem są skróty do podstawowych ustawień portów i ustawień obrazu. Dużym ułatwieniem jest obsługa języka Polskiego.





Strona 2 z 4 <<<1234>>>