Sharkooon Skiller SGH1 i RUSH ER2
Strona 1 - Sharkooon Skiller SGH1
Ostatnio mamy sporo słuchawek w testach, co pozwala mi zbudować dość solidną bazę dla porównania kolejnych produktów w ofercie producentów. Dziś chciałbym Wam pokazać dwa ciekawe produkty firmy Sharkooon, która coraz mocniej poszerza swoja ofertę peryferii dla graczy na polskim rynku. Pierwszym z nich jest dość bogato wyposażony zestaw słuchawkowy stereo Skiller SGH1, który dodatkowo może przyciągać wzrok swoim wyglądem.
Pierwszy kontakt z SGH1 będziemy mieli jeszcze w opakowaniu, bo zostało ono wyposażone w spore okno, prezentujące część pałąku i zewnętrzną część nausznika. Styliści Sharkoona dość mocno skupili się na atrakcyjności wyglądu kadłubków nauszników. Zadbali o każdy ich szczegół, co nadało całości charakterystycznego wyrazu... Mi lekko skojarzyły się one ze stylistyką sportowych aut, a dokładnie Ferrari. No ale to moje subiektywne odczucie, jednak zamiar był z pewnością zamierzony, bo charakterystyczne logo litery S na srebrnej tarczy, wyeksponowano niemal wszędzie.
Jak wspominałem, model ten został dość bogato wyposażony w dodatki. Prócz dołączanego mikrofonu dostaniemy jeszcze kabel przedłużający z pilotem sterującym regulacja głośności i wyłączenia mikrofonu, komplet dodatkowych nauszników w "pluszowym" wykończeniu i woreczek transportowy z logo Sharkoona.
Drugi komplet wymiennych nauszników to świetny pomysł. Ten założony obligatoryjnie na słuchawkach, to dobrej jakości imitacja miękkiej skórki, jednak przy wielogodzinnym kontakcie z naszą skórą, może pojawić się efekt pocenia. Komplet wymienny może przynieść w tej kwestii sporą ulgę.
Całość wygląda dość nowocześnie i mimo wagi 253 gramów, słuchawki prezentują się ażurowo. To z pewnością zasługa pałąka składającego się z dwóch plastikowych "prętów", pod którymi na elastycznej taśmie zawieszono miękką wyściółkę. Na lewym nauszniku w oczy rzuca się gniazdo dla dopinanego mikrofonu.
Zanim dokończymy oglądanie modelu Skiller SGH1, zwróćmy jeszcze uwagę na dwuczęściowy kabel połączeniowy, który wykończono tekstylnym oplotem utrzymanym w odpowiedniej kolorystyce czerni i błękitów. Odcinek połączony z nausznikiem na stałe ma długość 110 centymetrów i w zupełności wystarczy np. do połączenia ze smartfonem czy odtwarzaczem MP3. Siedząc jednak przy komputerze, wygodniej będzie przedłużyć go do 250 centymetrów za pomocą dołączonego kabla z pilotem. Wszystkie końcówki, jak na sprzęt gamingowy przystało, zostały pokryte galwanicznie warstwą złota.