Trust 20872 Byron 2.1
Strona 1 - Wygląd 1
Sporo ostatnio mieliśmy testów o peryferiach komputerowych, zwłaszcza w dziedzinie myszy, klawiatur i słuchawek, ale w głośnikach zrobiła się dość długa pauza. Z tym większa przyjemnością przyjąłem ofertę przetestowania zestawu 2.1 firmy Trust, która dość mocno zawsze kreowała się w stronę sprzętu dla graczy (zwłaszcza w kierunku kierownic i "usterzenia" do symulatorów lotniczych). No ale skoro już mamy swoich klientów w strefie gamingowej, warto zaoferować im do kompletu również sprzęt audio, by jeszcze bardziej związać ich ze swoją marką.
Dość ładnie zaprojektowane opakowanie o sporych rozmiarach, ujawnia już nam, jak zestaw 2.1 wygląda. Mamy więc tutaj klasyczną "kostkę" subwoofera i dwie satelity oraz masywnego pilota do sterowania głośnością oraz wyjściem na słuchawki i gniazdem do podłączenia np. odtwarzacza MP3 lub telefonu.
Na stronie producenta nie znajdziemy niestety zbyt wiele informacji o tym produkcie. Prócz wymiarów, ciężaru i wyposażenia, dowiemy się tylko o konkretnej mocy (60W RMS / 120W odsłuchowe) i teoretycznym paśmie przenoszenia. Trochę mało, bo chciałbym się dowiedzieć ile konkretnie "daje" nam subwoofer i po ile mocy przypada na satelity.
Oki, nie czepiajmy się już i zaglądnijmy do środka paczki. Całość warto wysunąć na płaskiej powierzchni, bo styropianowe wypraski ochronne są tak skonstruowane, że musimy z kartonu wysunąć wszystko za jednym zamachem.
Zacznijmy nasz przegląd od satelitów, bo dla mnie osobiście były one nie małą niespodzianką. Po mocy znamionowej i wielkości subwoofera spodziewałem się, że dostaniemy tam sporej wagi przetworniki. Tymczasem pierwszy kontakt z kolumienką wykonaną całkowicie z plastiku (prócz siatek Mesh chroniących membranę głośnika), zaskakuje nas niewielką ich wagą. W dodatku są one jednodrożne, a więc mały głośniczek wysoko tonowy okazuje się atrapą, a za rozszerzenie pasma dźwięku zadba tylko otwór BassReflex w dolnej części srebrzystego frontu.
Na spodzie tych kolumienek przyklejono piankowe krążki, które mają za zadanie utrzymywać je w miarę stabilnie w ustalonej pozycji oraz redukować przenoszenie drgań na podłoże.