2010-01-15 08:42
Autor: Mirosław Langer (lami)
22

Trzy płyty główne MSI dla AM3

Strona 2 - 790FX - GD70

Wiemy, jakie produkty oferuje MSI dla posiadaczy Athlonów i Phenomów, zatem przejdźmy do omówienia pierwszej płyty, czyli 790FX-GD70. Jak wspominałem wcześniej to jedna ze sztandarowych konstrukcji firmy MSI, właśnie na tych płytach pobijano rekordy taktowania magistrali FSB i prędkości pracy procesorów AMD. Firma MSI tradycyjnie, co roku organizuje takie zawody dając swoje najlepsze produkty w ręce zapalonych entuzjastów overclocking. Poza promocją swojej marki, jest to niewątpliwie ogromny poligon doświadczalny dla firmy, która musiałaby wydać kolosalne pieniądze, aby przeprowadzić tak wiele testów w tak krótkim czasie. To dobrze że organizuje się takie zawody, przynajmniej jest to zawsze szansa dla pokazania się i wykazania swoimi umiejętnościami. Płyta jest stworzona do overclockingu producent zadbał by wszystkie funkcje dostępne zarówno z bios-u jak i z poziomu systemu operacyjnego sprzyjały i ułatwiały wyciskaniu dodatkowej mocy ze wszystkich podzespołów komputera. Zobaczmy zatem jak prezentuje się produkt firmy MSI oznaczony przez producenta, jako 790FX-GD70. Poniżej zdjęcia opakowania, potem kolejno sama płyta oraz jej elementy.




Jak widzimy samo opakowanie nie prezentuje takiej finezji i wyrafinowania jak w przypadki konkurencyjnych wyrobów innych firm. Oglądając spód opakowania możemy zaczerpnąć więcej informacji o produkcie.



Zestaw akcesoriów oferowany przez producenta klientom, można określić, jako niezbędny dla tego typu produktu. Zobaczmy zatem jak wizualnie prezentuje się sama płyta.






Patrząc na płytę nie trudno oprzeć się wrażeniu, że wyrób prezentuje tzw. styl techno czyli pragmatyzm ekonomiczny w połączeniu z maksymalną funkcjonalnością, jednym słowem szara bezduszna cegła wyglądem przypominając płytkę chodnikową z połowy lat 80 – tych ubiegłego wieku. Na pocieszenie pozostaje fakt, że zawsze takie płyty chowamy do stalowego pudła gdzie role się odwracają i oko cieszą wyniki benchmarków wyświetlane na monitorze. Oczywiście wygląd w tym przypadku ma tyko znaczenie marketingowe, lecz widać, że producent nie przykłada tak wielkiej wagi do tego zagadnienia koncentrując wysiłki na funkcjonalności i wydajności. Czy to przypuszczenie znajdzie potwierdzenie w testach ? Zobaczymy !
Powierzchowność flagowej jednostki MSI już znamy, zatem czas zajrzeć do wnętrza. BIOS to aplikacja, która każdą płytę główną pobudza do życia bez niego jest martwą kupą elektroniki. Napiszę króciutko lubię bios AMI za przejrzystość i czytelność. Aby można było dokonywać wszelkich operacji, mających na celu podniesienie wydajności podzespołów komputera, wystarczy poruszać się w obrębie jednej zakładki „Cell Menu”. W zakładce znajdziemy wszystkie niezbędne narzędzia pozwalające zwiększyć wydajność procesora, pamięci chipsetu i magistral komunikacyjnych. Kilka zdjęć przybliży Bios płyty 790FX-GD70.









Poznaliśmy Bios, teraz kolej na aplikacje uruchamiane z poziomu systemu operacyjnego oraz możliwości technologiczne udostępnione przez producenta.

Strona 2 z 8 <<<123456...8>>>