2006-08-23 00:34
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
18

Zasilacze Zeus 750 / 850W

Strona 1 - Poznajmy Zeusa 1

Urządzenia testowane były na platformie ASUS
Wstęp

Dwa rdzenie w procesorze, dwa procesory dwurdzeniowe na płycie (AMD 4 x 4), cztery układy graficzne (Quadro - 2 x GeForce 7950GX2 w SLI) lub nawet dwie X1900XTX w układzie CrossFire plus duże ilości pamięci czy nadchodzące nowości w postaci wymagającego systemu Windows Vista i nowego standardu DirectX 10 ... to wszystko potrzebuje prądu. Jeszcze nie tak dawno posiadacze 400 watowych zasilaczy czuli się pewnie i komfortowo, a dziś wystarczy mocny procesor i jeden Radeon X1900XTX, a już pojawiają się problemy. Zatem nic dziwnego, że w codziennych newsach czytamy o zasilaczach – potworach, sięgających 1200W mocy. Takie moce to na razie przesada, ale nominalne 750W dałoby nam poczucie „bezpieczeństwa” na dłuższy czas ... od przybytku głowa nie boli. Właśnie takie zasilacze udostępniła mi do testów firma SilverStone. Model SilverStone 750W – ST75ZF i 850W – ST85ZF serii ZEUS to na dzień dzisiejszy sprzęt przedziału High-End przeznaczony dla wymagających zestawów komputerowych. Miejmy nadzieję że za szybko nie stanie się on zalecanym przez producentów kart graficznych standardem dla komputerów przedziału „środka”, bo to dość kosztowne zabawki.

Poznajmy Zeusa

Zeus ... szef bogów Olimpu, kryje się w estetycznym kartoniku. Oba zasilacze mają niemal identyczne opakowania, jednak w tym wypadku firma nie zdecydowała się na naklejki z oznaczeniami modeli (jak to w większości czynią inni producenci), więci każdy zasilacz ma swoje indywidualnie wydrukowane pudełko. W środku zobaczymy czarną obudowę, instrukcję montażu i pudełko kryjące kabel zasilający, dwie przejściówki ..... i wkręty do mocowania w obudowie komputera.


Właściwie jak na bóstwo, urządzenia wyglądają całkiem zwyczajnie. Czarna, metalowa skrzynka, z jednej strony wentylator 80 x 80 mm i pokaźna wiązka przewodów ... od tej strony przypomina trochę Tagana serii U1. Oba modele mają identyczną obudowę, a jedyne co je odróżnia, to w przypadku 750-ki niklowany gril wentylatora, a 850-ki pomalowany na czarno.


Z drugiej strony mamy duży wylot dla gorącego powietrza z wkomponowanym w siatkę wyłącznikiem 0/I , gniazdem zasilania i diodą LED świecącą w stanie Stand-By na pomarańczowo / po włączeniu komputera - na zielono.
Strona 1 z 5 12345>>>