2007-11-19 21:11
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
29

AMD w natarciu czyli 3x AMD 790

Strona 2 - ASUS M3A32-MVP Deluxe

Pora zaprezentować platformy biorące udział w teście. Pierwszą z nich jest ASUS M3A32-MVP Deluxe. Urządzenie zapakowane jest w przykuwające wzrok pudło w formie walizki. Nadrukowano na nim garść niezbędnych informacji.



Trzeba przyznać, że sama płyta prezentuje się niezwykle okazale. Projekt laminatu jest bardzo dobry. Wszystkie sloty i gniazda rozmieszczone zostały w sposób prawidłowy. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek problemach przy instancji zasilania, dysków czy kart rozszerzeń. Z uwagi na fakt iż płyta wykorzystuje chipset AMD 790FX znajdziemy tu aż cztery sloty PCI-E. Możemy w nich obsadzić do czterech kart graficznych. Wzrok przykuwa także chłodzenie pamięci. W zależności od naszych potrzeb możemy je założyć bądź nie (przykręcane za pomocą czterech wkrętów do głównego radiatora). Ponadto opcjonalnie możemy podłączyć również wentylator, przydatny szczególnie podczas mocnego podkręcania. Bardzo ciekawie zainstalowano port IDE oraz SATA. Ich wejścia zostały umieszczone równolegle do laminatu (nie jest to tak naprawdę pomysł nowy, firma ABIT już dawno stosowała ten patent). Moim zdaniem takie rozwiązanie ułatwia ułożenie przewodów w obudowie. Pisząc o szczególnych cechach nie można zapomnieć o zintegrowanej karcie sieciowej WIFI (802.11 b/g). Z pełną specyfikacją M3A32-MVP Deluxe można się zapoznać odwiedzając stronę producenta.






Równolegle umieszczone wejścia portów SATA i IDE to dobre rozwiązanie…




Opcjonalny wentylator zapewni optymalną temperaturę pracy podczas ostrego podkręcania.




Dla najbardziej wymagających producent dołącza miedziane chłodzenie na pamięci.




Układy płyty głównej chłodzone są przez trzy miedziane radiatory połączone ciepłowodami. Chłodzenie podczas pracy jest bardzo wydajne i co najważniejsze bezszelestne (bez zainstalowanego wentylatora).


Panel zewnętrzny płyty przygotowany został dosyć nietypowo. Nie znajdziemy tu portu PS/2 dla myszy. W jego miejscu znalazły się dwa USB 2.0. Poza tym zainstalowano tu wtyk antenowy karty WIFI, dwa S/PDI, łącznie sześć USB 2.0, 1x IEEE1394a, 1x eSATA, 1x RJ45 oraz wejścia/wyjścia układu audio (ADI AD1988B).


W zestawie wraz z płytą otrzymujemy: panel z dwoma portami USB 2.0 oraz jednym IEEE1394a, dwa mostki CrossFire, siedem przewodów SATA, jeden IDE , jeden FDD, dodatkowe chłodzenie pamięci, wentylator, zestaw wtyków „Q-Connector” (pozwalają na łatwe podłączenie portów USB czy panelu obudowy do płyty głównej), antenę WIFI, zaślepkę, DVD ze sterownikami i oprogramowaniem oraz instrukcję.

Strona 2 z 11 <<<123456...11>>>