2006-06-17 21:25
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
5

Akasa EVO 98

Strona 1 - Gorący wstęp

Produkty koncernu Akasa gościły już niejednokrotnie na łamach naszej strony. Firma specjalizuje się w szerokim asortymencie części i akcesoriów komputerowych. Tym razem dystrybutor Akasy, firma ADMAX Computers chce zainteresować nas najnowszym coolerem serii EVO (Evolution ?), który dopiero co wchodzi na krajowy rynek ... Czemu nie, za oknem 30 stopniowy upał i nasze komputery już wkrótce mogą dostawać lekkich objawów „gorączki”, więc oferta do testów przyszła jak najbardziej na czasie.
EVO 98 jest urządzeniem skierowanym do szerokiego grona użytkowników komputerów. Tak dla tych, którzy cenią ciszę (cooler może pracować bez wentylatorów), jak i dla amatorów overklockingu. Zestawy chłodzące od czasów zastosowania technologii HeatPipe (dla przypomnienia : ciepło z procesora przechodzi na miedzianą stopę, która podgrzewa płyn zawarty w miedzianych rurkach, zwanych ciepłowodami. W rurkach panuje podciśnienie, więc płyn w nich zawarty paruje już przy stosunkowo niewielkich temperaturach. Opary transportują ciepło w chłodniejsze krańce rurki, z której aluminiowe finy – ożebrowanie - odbierają energię i oddają ją do otoczenia) przeszły prawdziwą EVOlucję, tak w kształcie jak i wydajności.
Dla porównania możliwości AKASA EVO 98, ADMAX Computers przysłał również starszy model AKASA EVO 33 i konkurencyjny SCYTHE Katana Cu ...


No to do dzieła ...

Strona 1 z 7 12345...7>>>