2009-04-04 22:55
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
21

Cooler Noctua NH-C12P

Strona 3 - Montaż

Wraz z coolerem Noctua NH-C12P otrzymamy całkiem spory komplet wszelakiego rodzaju akcesoriów. Prócz systemu uchwytów do obsługi gniazd Intel LGA 775 i AMD AM2, AM2+ i AM3 (choć ostatni z nich nie jest wyszczególniony w dokumentacji, to nie różni się od wcześniejszych podstawek) i wspomnianych reduktorów obrotów, otrzymamy jeszcze pastę termoprzewodzącą, druciane zapinki wentylatora i dwa gumowo-piankowe paski.



Właśnie te dwa ostatnie elementy będą potrzebne nam docelowo, by zespolić wentylator z radiatorem w jedno urządzenie. Co prawda montaż wentylatora jest ostatnią czynnością przy umieszczaniu coolera na płycie, ale by ładnie przedstawić Wam, jak się on prezentuje w całej krasie, poskładam go już teraz.
Wspomniane paski gumowo-piankowe, to „łoże” dla naszego komputera. Ich zadaniem jest tłumienie ewentualnych wibracji pracującego wentylatora, jak i zapewnienie pewnego, pozbawionego luzów połączenia tych dwóch elementów. Niby szczegół, ale postawcie sobie pracujący wentylator (w pionie) bezpośrednio na blacie biurka i lekko przyciśnijcie palcem. Później pod ramkę wentylatora podłóżcie kawałek materiału, kocyka ... Różnicę w głośności pracy można usłyszeć od razu. Widać, że inżynierowie Noktuy przyłożyli się do pracy i przewidzieli wszelkie warianty niepożądanych odgłosów.



Po umieszczeniu pasków w specjalnie dla nich przyszykowanych wycięciach w ożebrowaniu radiatora, możemy już zapiąć wentylator za pomocą dwóch drucianych spinek. Tak prezentuje się NH-C12P w stanie gotowym do pracy.







Strona 3 z 6 <<<123456>>>