2006-07-10 19:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
37

Coollaboratory Liquid Pro

Strona 2 - Płynny metal ...

Chodząc po mieście z Liquid Pro możemy mieć kłopoty z wydziałem do spraw narkotyków. Opakowaniem płynnej zawartości pasty (właściwie nie jest to dobra nazwa, bo pasta to raczej gęsta maź), jest wąska strzykawka zakończona cieniutką igiełką.



Zawartość jest łudząco podobna do rtęci i podobnie jak rtęć się zachowuje (po wyciśnięciu tworzy „kuleczkę”). W zasadzie jest to płyn (ciężko to określić, bo jest to zbyt rzadkie na pastę, a zbyt gęste na ciecz) i trzeba delikatnie obchodzić się z tłoczkiem strzykawki przy wyciskaniu, by Liquid nie wytrysnął intensywną strużką. Jak zapewnia producent, w składnikach pasty nie ma rtęci ani innych trujących składników. Sam skład określany jest jako stop specjalnych metali (dokładnych danych nie podano - z pewnością są objęte tajemnicą).


Na oko, ilość substancji we wnętrzu strzykawki wydaje się niewielka. Według producenta jest jej 1 gram.

Konkurencyjna pasta Zalmana jest ciekawym produktem. STG-1 ma pół płynną konsystencję. Przed jej użyciem, dobrze jest wstrząsnąć zawartością szklanej buteleczki (3.5 grama), by wymieszać osadzające się na dnie drobiny pasty. W zasadzie całość opakowania przypomina lakier do paznokci ... zwłaszcza po odkręceniu zakrętki. Jest ona wyposażona w aplikator w postaci pędzelka. Za jego pomocą łatwo nanosimy pastę na powierzchnię procesora ...


Drugą z nowości jest pasta SilverStone STG1, na bazie srebra. W zasadzie nie można dostać jej w sklepach. Najczęściej jest ona składnikiem zestawu coolerów tego producenta ( otrzymaliśmy ją z coolerem NT05 Nitrogon). Ale nie zaszkodzi sprawdzić co potrafi.
Na koniec tej krótkiej prezentacji przypomnę resztę konkurentów, znajomych z poprzedniego testu (ciekawych odsyłam do LINKU na pierwszej stronie tej recenzji) ...


Strona 2 z 6 <<<123456>>>