2007-05-02 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
26

Ecs AMD690GM-M2 i Foxconn A690GM2MA czyli 2xAMD690G

Strona 2 - Foxconn A690GM2MA

Foxconn A690GM2MA






Pierwszą z testowanych konstrukcji jest produkt firmy Foxconn, model A690GM2MA. Płyta zapakowana jest w miłe dla oka pudło, utrzymane w ciemnej tonacji. Znajdziemy na nim kilka podstawowych informacji o zainstalowanym chipsecie, układzie graficznym oraz zgodności z najnowszym systemem Microsoft.




Kliknij, aby powiększyć.


A690GM2MA ma niewielkie rozmiary (standard Micro-ATX). Projekt laminatu jest dobry. W zasadzie nie znalazłem tutaj żadnych poważnych minusów. Gniazda zasilające, sloty taśm IDE/FDD/SATA czy rozmieszczenie PCI-PCIE (zainstalowano tu 2xPCI, 1xPCIEx1 oraz1xPCIEx16) jest przemyślane. Nie napotkamy na problemy podczas instalacji platformy w obudowie. Szczególną uwagę zwraca niewielki, czarny radiator z logo AMD, umieszczony na chipsecie płyty. Całość prezentuje się bardzo wiosennie...


Kliknij, aby powiększyć.




Płyta posiada cztery sloty DDR2, w których możemy umieścić maksymalnie 8GB pamięci. Co ciekawe, BIOS urządzenia wyposażony został w częściowe wsparcie dla EPP. Co prawda nie można korzystać z funkcji OC, jednak timingi zapisane w EPP odczytamy bez problemu po zmianie jednego parametru BIOS. Jest to spory plus, ponieważ standardowo płyty „pobierają” timingi z SPD (zazwyczaj o wiele gorsze). Wpływa to bardzo pozytywnie na wydajność, pod warunkiem że zainstalujemy odpowiednie kości. Poniżej gniazda FDD/IDE oraz ATX 24PIN.


Na laminacie umieszczono cztery porty SATA, a także trzy umożliwiające wpięcie zewnętrznych paneli USB.




Wokół podstawki procesora pozostawiono sporo wolnej przestrzeni, dzięki czemu na płycie zmieścimy nawet największe systemy chłodzenia.


Panel zewnętrzny: (od lewej) dwa porty PS/2 dla myszy oraz klawiatury, D-SUB, DVI, LPT, cztery USB2.0, RJ45 oraz wyjścia/wejścia audio.


Wraz z płytą otrzymujemy garść akcesoriów. Ich bogactwo co prawda nie powala, jednak znajdziemy w śród nich wszystkie niezbędne rzeczy do prawidłowej instalacji urządzenia w obudowie. W komplecie otrzymujemy: przewód IDE, FDD, SATA, przelotkę MOLEX->2xSATA, zaślepkę, instrukcję w formie plakatu oraz płytę CD zawierającą oprogramowanie oraz niezbędne sterowniki.

Strona 2 z 8 <<<123456...8>>>