2007-05-02 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
26

Ecs AMD690GM-M2 i Foxconn A690GM2MA czyli 2xAMD690G

Strona 3 - ECS AMD690GM-M2

ECS AMD690GM-M2


Drugą testowaną konstrukcją jest ECS AMD690GM-M2. W przeciwieństwie do produktu firmy Foxconn, ECS zapakowany jest w pudło jasnego koloru. Podobnie jak u poprzednika, tak i tu znajdziemy kilka podstawowych informacji o układzie, funkcjach oraz kompatybilności platformy z systemem Windows Vista.
Kliknij, aby powiększyć.


Fioletowy laminat ECS'a zaprojektowany został z uwzględnieniem standardu Micro-ATX. W zasadzie przyczepić można się jedynie do położenia wtyku ATX+12V(4PIN). Znajduje się on tuż pod podstawką procesora. Powoduje to niestety problemy podczas instalacji chłodzenia większego niż to dostarczone wraz z CPU. Dodatkowy kłopot to także poprowadzenie przewodu, tak aby nie zakłócał obiegu powietrza w obudowie. Poza tą niedogodnością, wszystkie elementy zostały prawidłowo zainstalowane.


Kliknij, aby powiększyć.
Producent pozostawił sporo wolnego miejsca w pobliżu podstawki procesora. W oczy rzuca się jedynie nieszczęsny wtyk ATX+12V, który na pewno zatruje nam życie i zmusi do niezłej gimnastyki podczas instalacji większych radiatorów.


Standardowo laminat przystosowany jest dla czterech slotów RAM. W przypadku AMD690GM-M2 do czynienia mamy jedynie z dwoma, które łącznie potrafią obsłużyć do 16GB pamięci. Na krawędzi laminatu zainstalowano także wtyk ATX24PIN, FDD oraz IDE.


AMD690G chłodzony jest przez niewielkich rozmiarów, czarny radiator.
Na płycie, podobnie jak u konkurencji, odnajdziemy cztery porty SATA oraz, trzy USB2.0.
Panel zewnętrzny pozbawiony został wyjścia LPT. Z pewnością takie posunięcie zaboli użytkowników chcących nabyć tą platformę do biura. Niestety w naszym pięknym kraju, ogromny procent drukarek (szczególnie starych laserów) wyposażonych jest w ten prehistoryczny interfejs... Znajdziemy tu natomiast: 2x PS/2, DVI, D-SUB, 4xUSB2.0, RJ45 oraz wyjścia/wejścia audio.


W zestawie wraz z płytą producent dołącza: panel zewnętrzny COM1, taśmę IDE, przewód SATA, zaślepkę, zestaw instrukcji oraz płytę CD zawierającą niezbędne sterowniki.

Strona 3 z 8 <<<12345678>>>