2007-05-02 00:00
Autor: Jerzy Wasiela (Wheerex)
26

Ecs AMD690GM-M2 i Foxconn A690GM2MA czyli 2xAMD690G

Strona 6 - Testy: 3DMARK, PCMARK, EVEREST, SANDRA

TESTY


Zobaczmy jak AMD690G radzi sobie w praktyce. Niestety w związku ze zmianą platformy testowej nie mogę porównać nowego chipsetu AMD z konkurencją firmy NVIDIA... Tak naprawdę baza wyników jest w tej chwili budowana od zera i być może takie porównanie pojawi się w późniejszym czasie. Zobaczmy jednak na wyniki testów.

Przed rozpoczęciem samej procedury wszystkie parametry mogące w jakikolwiek sposób wpływać na wydajność jak np. timingi pamięci, ustawione zostały na identyczne wartości. Ponadto każda z płyt testowana jest przy użyciu tych samych wersji programów oraz kodeków audio/video. Niestety wszystkich różnic nie da się wyeliminować. Jedną z nich są minimalne rozbieżności podczas kalkulacji szyny HTT, mające wpływ na częstotliwość procesora, a tym samym na ogólną wydajność. Co prawda są to różnice niezauważalne podczas zwykłego użytkowania, warto jednak mieć je na uwadze podczas analizy wykresów.


Tester 3DMark nie wykazuje praktycznie żadnej różnicy pomiędzy platformami. Wyniki obydwu są na wysokim poziomie.


W aplikacji PcMark 2005 znacznie lepiej radzi sobie produkt firmy Foxconn, wyprzedzając ECS'a o niespełna 500 punktów. Jest to duża różnica.


Everest dosadnie wskazuje gdzie leży słaby punkt platformy ECS. Mowa tu o szybkości odczytu pamięci... Pomimo ustawienia identycznych parametrów pracy, płyta wykazuje sporo mniejszą wydajność. Prawdopodobnie ten czynnik miał także wpływ na niski wynik PcMark'a.


Sandra XI potwierdza słaby punkt AMD690GM-M2. W teście "Memory Bandwidth" Foxconn bardzo wyraźnie wyprzedza konkurencję.

Strona 6 z 8 <<<12345678>>>