2019-08-07 21:01
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
2

Skanery IRIScan Book 5 i Book 5 WiFi

Strona 1 - Wygląd

Ze sprzętem marki IRIScan miałem okazję zapoznać Was przy okazji testów myszy zintegrowanej ze skanerem Mouse Executive 2. Ten ciekawy i przydatny w życiu ucznia, studenta lub pracownika dużo czasu spędzającego z wszelkimi dokumentami przedmiot, miał swoje zalety i wady. Jedną z wad był na pewno mały obszar sczytywania skanowanej powierzchni, a do plusów należała jego mobilność, bo mysz mogła podążać z nami w zestawie z laptopem. Jednak IRIScam (marka należąca do japońskiej kompanii Canon), posiada w swojej ofercie inne mobilne urządzenia, które nie potrzebują towarzystwa komputera i mogą podążać za nami indywidualnie.
Właśnie takim gadżetem są skanery IRIScan Book 5, które możemy otrzymać w dwóch wersjach. W zasadzie obie są technicznie bliźniacze, a różni je tylko bezprzewodowa łączność w wersji z dopiskiem WiFi.
Zacznijmy od wersji bez zdalnej łączności (w kolorze odcienia zieleni lub turkusu - pytajcie faceta o kolory), bo ta dotarła do nas w "dziewiczym" komplecie z nienaruszoną folią ochronną, podczas gdy czarne wersja WiFi przeszła już przez jakąś redakcję i brakowało w niej kabelka do ładowania i łączności z komputerem. Skoro jesteśmy już przy wyposażeniu, to w środku prócz skanera, dostaniemy wspomniany przewód z końcówkami USB, kartę pamięci microSD o pojemności 4GB z adapterem CD, czarny woreczek-etui do zabezpieczenia skanera w transporcie oraz sporo papieru z informacjami i kodami do rejestracji produktu we wszelkich językach świata.

Z frontu obie wersje (jeśli nie liczyć napisu), różnią się od siebie jednym przyciskiem, który załącza działanie łączności WiFi. poza tym ich wymiary i pole działania, są identyczne.Na jednym z boków mamy port USB, przez który ładujemy wbudowany akumulator (pojemności nie podano) lub łączymy się z komputerem, natomiast po drugiej stronie zaprojektowano gniazdo czytnika kart pamięci (maksymalnie do 32GB). Kartę wkłada się napisami w dół, ale na potrzeby zdjęcia (by odróżnić kartę od czarnego tła), umieściłem ją odwrotnie (napisami do góry).Po naładowaniu akumulatorka do pełna, kolor diody LED zmienia się z czerwonej, na zieloną...
Strona 1 z 4 1234>>>