2005-06-23 18:41
Autor: Postman
33

Zimna wojna o VGA- Zalman vs. Pentagram

Strona 1 - Wstęp

Wstęp

1. Na wstępie krótko o testach. Wszystkie pomiary odbyły się na karcie Leadtek Wnfast 6600GT AGP. Temperatury były odczytywane z czujnika w karcie, wcześniej jednak porównywane w kilku programach, by wykluczyć ewentualne przekłamania.

2. W zestawach dołączane były pasty termoprzewodzące. Żeby jednak zapobiec różnicom w odczytach z powodu różnej jakości tych past, we wszystkich przypadkach GPU było smarowane pastą Arctic Ceramique.

3. Wyniki oznaczone jako IDLE, są to jak można się domyślać odczyty temperatur przy normalnym, nie obciązającym karty korzystaniu z komputera (przeglądarka, foobar itp.)
STRESS natomiast to 3dMark05. Jako że podczas zmian testów w benchmarku, taktowanie GPU spadalo do trybu 2D a co za tym idzie spadała gwałtownie temperatura, zapętliłem tylko jeden test, by uniknąć doczytywania i porządnie wygrzać kartę.4. Ostatnią sprawą jest pojawiające się w testach określenie "chłodzenie standardowe". Jest to cooler seryjnie montowany przez Leadteka i wygląda następująco tzn. nie prezentuje się zbyt dobrze ;-)

To chyba wszystkie niezbędne informacje. Przejdźmy zatem do naszych zawodników.

Strona 1 z 11 12345...11>>>