2006-07-04 12:42
Autor: Jolly Roger
20

3 x MSI Socket 939

Strona 1 - Wstęp

WstępPopularność platformy S939 jest ciągle ogromna. Nie zmieniło tego niedawne pojawienie się podstawki AM2 i zapewne rozpoczęcie sprzedaży Conroe też nie spowoduje rewolucji – przynajmniej w Polsce. Ogromną zaletą komputera zbudowanego w oparciu o S939 jest cena – zakup porządnej płyty głównej i wydajnego procesora to koszt 600 zł. No właśnie – porządnej płyty – tych pod podstawkę z 939 dziurkami jest pod dostatkiem - można wybierać i przebierać, w przeciwieństwie do AM2, gdzie wybór jest jeszcze mocno ograniczony, a wydajność zestawów, porównując do starszej podstawki, też nie zachwyca. Od firmy MSI Polska dostaliśmy do testów kilka produktów na S939, które postaram się zaprezentować, przedstawiając zarówno ich zalety, jak i wady.


W dniu dzisiejszym przyjrzymy się trzem urządzeniom, które pod względem ceny pretendują raczej do miana płyt low-end. Mamy tutaj do czynienia z jednym produktem zbudowanym w oparciu o rozwiązanie firmy VIA, w dodatku posiadające zintegrowaną kartę graficzną DeltaChrome. Jako że moja przygoda z chipsetami VIA pod S939 skończyła się na etapie K8T800Pro, więc tym ciekawiej zapowiadało się testowanie.

Dwa pozostałe modele, to produkty bazujące na rozwiązaniach Nvidii. Pierwsze z nich to urządzenie wykorzystujące chipset GeForce 6150 + nForce430, z którymi czytelnicy IN4 powinni być już zapoznani, jako że na naszych łamach gościły już testy podobnych egzemplarzy od Asusa i Gigabyte. Drugą płytą wykorzystującą układ Nvidii jest dosyć popularny w naszym kraju model K8N Neo4-f, zbudowany w oparciu o chip nForce 4 x4, w którym jednak częstotliwość HTL została fabrycznie podkręcona z 800 do 1000 MHz. Przejdźmy zatem do szczegółowego opisu powyższych urządzeń.

Strona 1 z 9 12345...9>>>