2005-12-08 17:29
Autor: Jolly Roger
17

Epox 8NPA SLI

Strona 3 - W zbliżeniu ...


Patrząc na tego Epoksa, nie trudno dojść do pewnych, mało budujących wniosków – 24-pinowe gniazdo ATX zostało umieszczone fatalnie. Chcąc podłączyć tam przewód z zasilacza, zrobimy w obudowie sporą plątaninę kabli. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są gniazda pamięci – są one umieszczone blisko socketu, więc po instalacji Pentagrama QVC-100Cu, należało się nieco napocić aby wcisnąć moduł do pierwszego gniazda DIMM. W przypadku większego radiatora zajdzie konieczność jego demontażu w celu włożenia lub usunięcia modułu RAM.

Niezbyt dobrze została umieszczona zworka clear CMOS, która występuje tuż za żółtym gniazdem PCI-E x8, co może utrudniać zmianę pozycji tego przełącznika bez wyciągania karty.


Na laminacie znajdziemy również wyświetlacz kodów POST (przydatny podczas rozwiązywania ewentualnych problemów) oraz przyciski, za pomocą których będziemy mogli uruchamiać i resetować komputer, bez konieczności podłączania kabelków z obudowy. Sloty PCI i PCI-Express są umieszczone bardzo blisko, więc jeżeli zainstalujemy dwie karty graficzne z rozbudowanymi systemami chłodzenia, to zostanie nam tylko jedno gniazdo PCI, do którego będziemy mogli wstawić kartę rozszerzeń.

Strona 3 z 11 <<<1234567...11>>>