2011-02-26 21:01
Autor: Mirosław Langer (lami)
13

MSI P67A–C45 i Asus P67 Sabertooth dla SandyBridge

Strona 2 - MSI P67A – C45

Nowe konstrukcje nowe możliwości z takiego założenie wyszli inżynierowie MSI projektując serię płyt pod P67. Czy to się udało ? Wiemy już że chipset nie niesie za sobą rewolucyjnych zmian. Zatem co zrobiono by wykorzystać szansę jaką dały nowe procesory i chipsety Intela. Każdy z liczących się producentów zaplanował własną strategię oraz sposób zdobycia serc klienteli. Jak to wymyśliła sobie i wdrożyła firma MSI, postaram się przybliżyć w tym rozdziale recenzji. Na początek galeria zdjęć prezentujących nieuzbrojoną płytę oraz opakowanie chroniące produkt przed uszkodzeniem. Oprócz funkcji ochronnych na opakowaniu można umieścić istotne informacje dotyczące zawartości wnętrza, co też zostało skrupulatnie wykorzystane.



Pudełko to kopalnia wiedzy o naszej płycie biorąc je do ręki otrzymujemy pakiet informacji.


Ładny solidny zestaw, któremu niczego nie brakuje.





Płyta jak przystało na MSI, to solidna dobrze przemyślana konstrukcja.


Tylni panel pozwala na podłączenie wszystkich niezbędnych urządzeń.

Proponuje na wstępie zorientować się jakie miejsce w „hierarchii społecznej” zajmuje testowana konstrukcja czyli P67A-C45. Z tabelki odczytamy wszystkie podstawowe informacje dotyczące specyfikacji poszczególnych produktów.



Jak można się zorientować, nasza płyta aspiruje do klasy średniej, śmiało można powiedzieć że tylko jedno posiadane złącze PCI Express 2.0 x 16 wyklucza tę konstrukcje z tego ekskluzywnego grona. Dla wielu to nie jest wada a wręcz zaleta gdyż pozwala zaoszczędzi pieniądze, które przeznaczy na zakup wydajnej karty graficznej. Tym samym widać jak niektóre wady, mogą okazać się zaletami i odwrotnie. Wstępne przetarcie za nami, zobaczmy zatem co przygotowano dla użytkowników. Kolejna tabelka ładnie i przejrzyście prezentuje możliwości oraz funkcje implementowane przez firmę MSI na pokład płyt głównych z chipsetem P67.



Możliwości jakie udostępnia producent są ogromne, oczywiście aby stworzyć doby produkt niezbędne są solidne podzespoły montowane na PCB płyty. MSI w trosce o najwyższą jakoś swych produktów stosuje technologię zwaną Military Class II, to kolejna generacja technologiczna.



To dopiero fundament konstrukcyjny na którym można budować przyszłe konstrukcje poszczególnych modeli.



Mając takie podstawy można dodawać kolejne moduły do konstrukcji niczym klocki.





Jak widzimy firma MSI rozbudowała i udoskonaliła narzędzia służące do podnoszenia wydajności sprzętowej poszczególnych podzespołów. To z kolei przekłada się, na ogólną wydajność całej platformy. OC Genie II drugiej generacji pozwala na overclocking centralnej jednostki CPU oraz zintegrowanego układu grafiki GPU. Jednocześnie doskonale sobie radzi z podnoszeniem częstotliwości taktowania pamięci. Bardzo elastycznie działa też funkcja blokowania i uruchamiania poszczególnych rdzeni procesora w zależności, do bieżącego zapotrzebowania na moc obliczeniową CPU.

Strona 2 z 10 <<<123456...10>>>