2011-02-26 21:01
Autor: Mirosław Langer (lami)
13

MSI P67A–C45 i Asus P67 Sabertooth dla SandyBridge

Strona 6 - MSI H55M

Kolejna płyta odstaje troszeczkę od głównej tematyki testu ale będzie stanowiła uzupełnienie oraz pewien punkt odniesienia do porównań wydajnościowych. Mowa o płycie MSI H55M z dobrze znanym chipsetem H55. która zbudowana została w formacie Micro-ATX. Płyta dysponuje złączami DVI i HDMI dla nowoczesnych wyświetlaczy obrazu w wysokiej rozdzielczości. Chipset umieszczony na płycie w pełni wykorzystuje najnowsze procesory Intela z serii Core i3 5xx oraz Core i5 6xx, wykorzystując zintegrowany układu graficzny. Oczywiście na płycie możemy również zastosować wszystkie inne procesory ze złączem LGA1156, które nie mają zintegrowanej grafiki, tyle że wtedy nie wykorzystamy wspomnianych wyjść DVI, HDMI i D-Sub. Poza tym płyta obsługuje pamięci DDR3 1333 MHz, których możemy zamontować do 16 GB łącznej pojemności w czterech slotach. Na powierzchni płyty dostępne jest jedno tradycyjne złącze PCI oraz dwa nowocześniejsze PCI Express x1 dla kart rozszerzeń oraz jedno PCI Express x16 dla karty graficznej. Zintegrowany z chipsetem kontroler obsługuje sześć wewnętrznych złączy SATA2. Na płycie nie znajdziemy szybkiego złącze zewnętrznego eSATA. Poza tym dla urządzeń zewnętrznych dostępne jest dwanaście złączu USB 2.0 natomiast zabrakło kontrolera FireWire. Komplet wyposażenie uzupełnia Gigabit LAN oraz ośmiokanałowy układ Realtek ALC889, który pozwala generować sygnał dźwiękowy o bardzo dobrej charakterystyce. Zobaczmy zatem jak wygląda płyta, opakowanie i dodatki.




Opakowanie płyty prezentuje się całkowicie standardowo. Wszystko jest na swoim miejscu zestaw dodatków powinien zadowolić każdego.




Naciskając przycisk OC Genie oddajemy proces OC firmowym gadżetom, spokojnie czekając na wynik.




Pomimo faktu że mamy do czynienia z tańszą konstrukcją, producent zafundował klientom sporo solidnych radiatorów, które są niewątpliwie jednym z atutów tej płyty.


Panel we-wy jest solidny i trudno mu zarzucić braki w wyposażeniu.

Jak widać bez sensacji, mamy do czynienia z solidną konstrukcją, wszystko jest na swoim miejscu, chipset, płyta i procesor jest nam dobrze znany. Dodam jeszcze tylko że pełne testy przeprowadzałem na procesorze Core i7 870.
Równocześnie przeprowadziłem testy z procesorem G6950, który korzysta z dobrodziejstw chipsetu H55 obsługując zintegrowaną grafikę. Efekty pracy opiszę podczas przedstawiania wyników testowych aplikacji. Przejedzmy zatem do omawiania pracy poszczególnych konstrukcji i procesu oveclockingu.

Strona 6 z 10 <<<12345678910>>>