2012-01-01 21:39
Autor: Mirosław Langer (lami)
35

APU A8 3850 i A6 3650 z Gigabyte A75

Strona 1 - WSTĘP

Najnowsze układy APU firmy AMD już funkcjonują na rynku od sześciu miesięcy. Poznaliśmy je jako „Llano”. Połączenie CPU o dobrze znanej architekturze K10 z układem graficznym przeznaczonym do komputerów stacjonarnych serii HD5500, zaowocowała narodzinami jednostek serii A8, A6 i A4. Nowe jednostki obliczeniowe, firma AMD, przystosowała do całkowicie nowej podstawki FM1. AMD budując swoją nową strategię założyła iż wydajniejszymi układami zostaną procesory serii FX pozbawione układu graficznego wykonane w mikro-architekturze Bulldozer. Znamy perypetie spychaczy, które okazały się nader niezdarne i zbyt powolne by sprostać niebieskim bolidom konkurencji. Zostawmy te problemy na boku i zajmijmy się fuzją CPU+GPU firmowych jednostek AMD.Jak widzimy na schemacie, inżynierowie AMD, upakowali w jednym kawałku krzemu mostek północny, centralną jednostkę obliczeniową oraz kartę graficzną. W wyniku tego połączenia, układy APU uzyskały następującą gradację akceleratorów grafiki:....dla komputerów stacjonarnych .......oraz komputerów przenośnych (laptop) i platform mobilnych.
Firma AMD skierowała swój produkt w średni segment rynku. Najnowsze APU, mają łączyć w sobie dobrą wydajność z atrakcyjną ceną.
Zintegrowana grafika, zgodnie z założeniami AMD, ma pozwolić na wiele więcej niż konkurencyjne układy. Jak wygląda rzeczywistość? Zobaczymy w dalszej części podsumowującej wyniki przeprowadzonych testów. Przejdźmy zatem do prezentacji procesorów i płyt głównych, na których były prowadzone testy.

Strona 1 z 7 12345...7>>>