2007-03-21 20:12
Autor: Jolly Roger
39

Asus Commando oraz P5N-E SLI

Strona 1 - Wstęp

WSTĘPRynek płyt pod Core 2 Duo rozkręcił się niesamowicie – co rusz mamy do czynienia z nowymi chipsetami, a konsekwencją tego są liczne urządzenia wykorzystujące owe układy. Dzięki uprzejmości firmy Asus, do testów otrzymałem kolejne dwa modele produkowane właśnie przez tę firmę. Asus Commando to tak naprawdę kolejna wariacja na temat „Asus P5B Deluxe – 1000 twarzy”. Myliłby się jednak ten, kto przypuszcza, że po raz kolejny dokonano tylko kosmetycznych poprawek. Commando to pod kilkoma względami produkt nie mający konkurentów. Drugą z testowanych płyt jest Asus P5N-E SLI na nForce 650SLI. Niska cena, obsługa SLI, nowoczesny układ sterujący … czyżby ideał? Przyszedł czas, aby dogłębnie przyjrzeć się obu zawodnikom. Zapraszam do testu.


Oba produkty już w czasie swojej premiery cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Asus Commando miał się stać najlepszą płytą dla overclockerów, oferując możliwości OC bijące na głowę konkurentów. Już przedpremierowe doniesienia mediów i osób, które jako pierwsze miały możliwości zapoznania się z najnowszym produktem Asusa, wskazywały na to, że zamierzenie to ma szansę realizacji.


Asus P5N-E SLI mógł się podobać z innego powodu – bardzo niskiej ceny, nie przekraczającej 450 zł. W polskich realiach jest to poważny argument przemawiający za zakupem, tym bardziej, że i pozostała część parametrów prezentowała się co najmniej dobrze. Obsługa SLI oraz najnowszy chipset nVidii z rodziny 6XX miały zagwarantować, że ów produkt będzie mógł być podstawą peceta wymagającego gracza, jak i użytkownika pragnącego wycisnąć z procesora i pamięci zdecydowanie więcej niż tylko wartości nominalne.

Czy ów plan, zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku, zakończył się stuprocentowym powodzeniem? Zderzenie zapewnień producentów z rzeczywistością zazwyczaj wykazuje, że do ideału tak mocno zachwalanym płytom nieco jednak brakuje. Czy i tak będzie w tym przypadku? Odpowiedź znajdziecie na kolejnych stronach.

Strona 1 z 13 12345...13>>>