2012-10-23 03:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
106

Procesor AMD FX 8350

Strona 4 - Sisoft Sandra

Jako pierwszy z testów syntetycznych postanowiłem zastosować benchmark Sisoft Sandra 2012 w wersji SP3 18.40, który potrafi już docenić pracę większej ilości rdzeni, a ilość możliwych do wykonania testów jest naprawdę spora. My skupimy się na czterech głównych, a więc obliczeń arytmetycznych, multimedia, szyfrowania i obliczeń wielowątkowych.
Na początek SANDRA ARITHMETIC z pomiarem Dhrystone i Whetstone :W szczegółowym podsumowaniu testu na uwagę w Sandrze warto zwrócić na pozycję Processor Power, gdzie znajdziemy wartość całkowitą na poziomie 167W, podczas gdy u FX 8150 sięgała ona 183W.


Poniżej znajdziecie wyniki dla pomiarów wydajności na pojedynczy wątek, wydajności na moc i wydajności vs prędkość.Jak widać z powyższych wyników, FX 8350 jest średnio o około 10-15% wydajniejszy od poprzednika. Przejdźmy teraz do testu Multi-Media.


Pierwszy pomiar utrzymuje dziesięcioprocentową zwyżkę wydajności, ale już Multi-Media Float wzrosło o grubo ponad 30%. Poniżej więcej szczegółowych wyników z testu Sandrą.


Nowa Sandra umożliwia nam również testy "szyfrowania" Encryption/Decryption korzystających ze standardu AES256. Tutaj już nie ma może tak dużych różnic, jak w teście Multi-Media, ale niektóre elementy benchmarku zauważalnie przyśpieszyły.
Na koniec rzućcie okiem na przebieg testu Multi Core, który sprawdza obliczenia obciążając procesor stopniowo, zaczynając od około 25%, przechodząc na około50%, przez 75% aż po pełne zatrudnienie wszystkich rdzeni. Jako że oba procesory mają po osiem rdzeni, końcowy wynik nie odbiega zbytnio od siebie, ale widać, że poprawiona architektura (czerwony wykres), rozpoczyna swoją pracę wcześniej i bardziej "liniowo", w przełączaniu zakresów obciążenia procesora.

Strona 4 z 8 <<<12345678>>>