2012-10-23 03:58
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
106

Procesor AMD FX 8350

Strona 6 - Testy - Photoshop, TechArp i Cinebench

Dla grafików ważna jest wydajność w ich sztandarowym programie Adobe Photoshop. Wersja CS6 korzysta w wielordzeniowości ale w jej przypadku bardziej liczy się wydajność architektury przypadająca na pojedynczy rdzeń. Dlatego tutaj nowy FX ze swoimi poprawkami ma spore szanse na wyższy wynik.


Innym zastosowaniem domowego komputera jest obróbka filmów. Często wykonujemy konwersję z jednego rodzaju standardu plików w drugi. Jednym z benchmarków sprawdzających wydajność procesorów w tych zastosowaniach jest programik TechArp przerabiający niewielki plik MPEG-2 do materiału DVD w formacie X264.


Kolejnym "komputerowym" zagadnieniem jest rendering i tutaj świetnie sprawdza się aplikacja testująca Cinebench 11.5 64-bit, którą osobiście w wielu powtórkach testuję stabilność podkręconych CPU. Pierwszy pomiar OpenCL:


... oraz drugi z punktami w budowaniu obrazu. Tutaj czym więcej rdzeni, tym lepiej, ale że oba procesory są z identyczną liczbą rdzeni, różnica będzie wynikiem wyższego zegara pracy i poprawek FX 8350:

Strona 6 z 8 <<<12345678>>>