2006-09-22 20:39
Autor: Jolly Roger
19

Asus P5N32-SLI SE, Foxconn P9657AA, Gigabyte 965P-DS3

Strona 16 - Podsumowanie

PodsumowanieJakby nie patrzeć, testowane modele przysparzały zdecydowanie mniej problemów niż poprzednia trójka. Nowsze biosy są często lekiem na poważne niedociągnięcia. Pod względem bezproblemowej pracy, te trzy egzemplarze zaskoczyły mnie in plus. Krótko podsumujmy więc każdy z modeli.

Asus P5N32-SLI SE to płyta na chipsecie nVidii wykonanym w starszej technologii produkcyjnej, co przekłada się na duże wydzielanie ciepła i nie najlepszą podkręcalność. Trzeba jednak dostrzec niezaprzeczalne zalety tego egzemplarza, takie jak bezproblemowe działanie na fabrycznych ustawieniach oraz obsługa trybu SLI w trybie x16 dla każdej z kart. Ogólna wydajność jest dobra, chociaż niepokoją gorsze wyniki w kilku testach. Cena nie jest specjalnie zachęcająca – 740 zł. Chyba jednak lepiej poczekać na nowsze płyty na nForce 590SLI.

Foxconn P9657AA-8EKRS2H to dla odmiany płyta na nowocześniejszym chipsecie Intel P965/ICH8R. Jest to produkt dla ludzi, którzy chcą dostać egzemplarz z najlepszymi rozwiązaniami, jednak nie zamierzają wydawać na to fortuny. Bardzo dobra wydajność, stabilność i dosyć niska cena (480 zł) to główne zalety. Drażniło mnie trochę powiązanie FDD z SATA, słabe oprogramowanie monitorujące i gigantyczne przekłamywanie temperatur. Dobry produkt dla tych, którzy chcą, aby ich komputer działał szybko i bezproblemowo na fabrycznych ustawieniach.

Gigabyte 965P-DS3 to płyta, która zadowoli zdecydowaną większość użytkowników. W cenie około 565 zł dostaniemy bardzo wydajny produkt, charakteryzujący się bezproblemową pracą oraz ogromnymi możliwościami podkręcania. Za te właśnie zalety zdecydowałem się przyznać jej rekomendację serwisu IN4.PL. W tej cenie jest to niekwestionowany lider.


Asus P5N32-SLI SE
Zalety:
- obsługa SLI w trybie x16, x16
- duża ilość złączy i portów
Wady:
- wysoka cena
- bardzo mocno grzejący się chipset


Foxconn P9657AA-8EKRS2H
Zalety:
- wysoka wydajność
- pasywne chłodzenie
- dosyć przystępna cena
Wady:
- przeciętne OC jak na płytę na P965
- czujnik przekłamujący temperatury


Gigabyte 965P-DS3
Zalety:
- bezproblemowe podkręcanie
- pasywne chłodzenie
- wzorowa wydajność
- przystępna cena
Wady:
- większych brak!


Sprzęt dostarczony przez:

Strona 16 z 16 <<<1...1213141516