2006-09-11 19:14
Autor: Jolly Roger
31

Asus P5B Deluxe, Asus P5W DH Deluxe, Gigabyte P965-DQ6

Strona 1 - Wstęp

WstępProcesory Core 2 Duo od Intela okazały się strzałem w dziesiątkę, wykazując się znakomitą wydajnością, przy dosyć umiarkowanej cenie. Okazało się jednak, iż większość płyt pod LGA775 nie była w stanie współpracować z nowymi dwurdzeniowcami, jako że wymagały one przeprojektowania sekcji zasilającej, nie mogącej sprostać C2D. Nowe produkty po face-liftingu wyrastają jak grzyby po deszczu. Czy spełnią pokładane w nich nadzieje? Przegląd płyt pod CPU na rdzeniach Conroe i Allendale zaczynamy od trzech high-endowych egzemplarzy: Asusa P5W DH Deluxe, Asusa P5B Deluxe i Gigabyte 965P-DQ6. Zapraszam do recenzji.

Przyznam szczerze, że od czasu zmierzchu S478, płyty pod Intela były u nas zaniedbywane – cała testująca Redakcja przesiadła się bowiem na genialny wówczas S939 i procesory A64. Nie ma się czemu dziwić – sprzęt ten był najlepszym z możliwych, przy dosyć zachęcających cenach. Patrząc na długowieczność socket A sądziliśmy, że przez długi okres czasu dane nam będzie pozostać na tejże podstawce. Niestety – AMD miało inne zdanie na ten temat, kończąc żywot S939 na korzyść AM2. Również i Intel uśmiercił S478 przechodząc na beznóżkowy LGA775, wprowadzając niedawno najwydajniejsze procesory dla komputerów PC z rodziny Core 2 Duo. Klamka zapadła – trzeba zmienić platformę. Tym razem, dzięki uprzejmości sponsorów – Gigabyte, Asus i ECS - udało się to uczynić z mniejszymi turbulencjami niż to zwykle bywało – koszty nadal były ogromne, a moje konto bankowe poważnie odczuło przesiadkę na LGA775. Tym niemniej mogę oznajmić, że platforma pod najnowsze procesory Intela jest już w pełni gotowa. Czas więc na pierwsze testy sprzętu. Recenzje płyt AM2 zaprezentują SlawoyAMD oraz Wheerex.


Dzisiejszy artykuł jest samym początkiem serii – w najbliższych miesiącach można się spodziewać wielu modeli na różnych chipsetach – nie tylko od Intela. Wraz ze wzrostem popularności Core 2 Duo, spadkiem ich cen oraz premierą 4-rdzeniowego Kentsfielda, popyt na takie produkty z pewnością znacząco wzrośnie. W pomocy w wyborze odpowiedniego wyrobu z pewnością pomoże lektura recenzji mojego autorstwa. Serdecznie zapraszam na pierwszą z nich.

Strona 1 z 17 12345...17>>>