2024-04-18 20:15
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Acer prezentuje nowy model Chromebook Plus 514

Obrazek Acer prezentuje nowy model Chromebook Plus 514

Firma Acer zaprezentowała dziś kolejny model laptopa z serii Chromebook Plus. Nowy Acer Chromebook Plus 514 to kompaktowy i wytrzymały laptop, który w pełni wykorzystuje integracje systemu operacyjnego ChromeOS ze sztuczną inteligencją umożliwiając użytkownikom jeszcze większą produktywność. Nowy Acer Chromebook Plus 514 został wyposażony w procesor Intel Core i3-N305 oraz 8GB pamięci RAM LPDDR5, zaś na pliki użytkowników przewidziano do 512 GB pamięci wbudowanej. Takie połączenie zapewnia responsywną wydajność bez względu na to, czy korzystamy z aplikacji takich jak Dokumenty i Zdjęcia Google, czy też edytujemy filmy w LumaFusion.

Źródło: Info Prasowe - ACER czytaj więcej...
2024-04-18 19:56
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Elgato - Nowy Stream Deck i mikrofon Wave

Obrazek Elgato - Nowy Stream Deck i mikrofon Wave

Firma Elgato przedstawiła linię sprzętu Neo, która łączy wysoką wydajność z prostotą podłączania. W sumie linia Neo obejmuje pięć nowych produktów — mikrofon, kamerę internetową, podświetlenie LED, kartę do rejestracji przebiegu gry i Stream Deck. Wszystkie te produkty mają na celu ułatwienie wykonywania takich czynności, jak nawiązywanie połączeń wideo czy stumieniowanie na żywo, oraz doskonale współpracują z prawie każdym systemem, w tym z laptopami i iPadami. Jednocześnie produkty z linii Neo odznaczają się wysoką jakością, z której słynie Elgato, dzięki czemu pozwalają twórcom i profesjonalistom zaprezentować się w najlepszym świetle online. Produkty Neo w cenach od 89.99 do 119.99 USD to doskonały wybór dla wszystkich osób chcących ulepszyć swoją konfigurację. Od dziś wszystkie pięć produktów z linii Neo można zamawiać online, a wkrótce będą one dostępne także u najważniejszych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Źródło: Info Prasowe - CORSAIR czytaj więcej...
2024-04-18 19:37
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Sony wprowadza nowy, 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L

Obrazek Sony wprowadza nowy, 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L

Firma Sony ogłosiła dziś, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black Non-Glare Poszerzeniu ulega tez oferta podstawowych monitorów serii BZ30L do której dla klientów w Europie dołącza monitor w wersji 98-calowej. Niedawno ogłoszone modele BRAVIA 7, BRAVIA 8 i BRAVIA 9 są najnowszymi dodatkami do gamy Bravii FWD, które trafiają na rynek z 3-letnim profesjonalnych wsparciem Prime Support firmy Sony. Dodanie 98-calowego monitora do istniejącej gamy monitorów profesjonalnych BRAVIA oznacza, że klienci mają większy wybór ekranów o wyjątkowej jakości, dostosowanych do ich potrzeb i warunków otoczenia. Nowy model FW-98BZ53L to najnowsza propozycja Sony z technologią Deep-Black Non-Glare, która uzupełnia istniejącą gamę monitorów BZ40L z modelami o przekątnych od 55 do 85 cali. W modelu BZ53L dodano zupełnie nowe funkcje zaprojektowane z myślą o optymalizacji wyświetlania w galeriach handlowych, salach konferencyjnych czy placówkach edukacyjnych.

Źródło: Info Prasowe - SONY czytaj więcej...
2024-04-17 15:50
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Samsung - Konkurs ’Beyond the Screen’: AI w Twoim zasięgu

Obrazek Samsung - Konkurs ’Beyond the Screen’: AI w Twoim zasięgu

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera nowych telewizorów Samsung z funkcjami korzystającymi ze sztucznej inteligencji. Jeśli chcesz doświadczyć jako pierwszy, co kryją w sobie najnowsze osiągnięcia technologiczne w świecie obrazu i dźwięku, weź udział w wyjątkowym konkursie Samsung z niesamowitymi nagrodami. W ramach konkursu wystarczy dokonać rejestracji, a następnie odpowiedzieć na otwarte pytanie dotyczące możliwości sztucznej inteligencji. Każde zgłoszenie to 250 PLN na zakup nowego telewizora Samsung AI TV. Ponadto, można wygrać też voucher o wartości 1000 PLN do wydania na zakupy w sklepie samsung.pl. Konkurs trwa do 21 kwietnia 2024 roku.

Źródło: Info Prasowe - SAMSUNG czytaj więcej...
2024-04-17 14:04
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

SHARP HT-SB700 - kompaktowy i przystępny soundbar Dolby Atmos

Obrazek SHARP HT-SB700 - kompaktowy i przystępny soundbar Dolby Atmos

Sharp Consumer Electronics, jedna z wiodących na świecie firm technologicznych, ma przyjemność ogłosić dodanie nowego modelu Dolby Atmos do swojego portfolio soundbarów. 2.0.2-kanałowy HT-SB700 to naj-bardziej kompaktowy i przystępny cenowo soundbar Dolby Atmos firmy Sharp. Został opracowany z myślą o małych i średnich pomieszczeniach i prezentuje minimali-styczny design z wciągającym dźwiękiem przestrzennym 3D. 2.0.2-kanałowy soundbar Sharp HT SB700 zachwyca dyskretnym wyglądem i najwyższej klasy przetwarzaniem dźwięku. Pomimo kompaktowej konstrukcji, soundbar oferuje "praw-dziwe" wrażenia Dolby Atmos z wciągającym dźwiękiem przestrzennym 3D. Oprócz Dolby Atmos, soundbar dekoduje i odtwarza inne formaty audio, takie jak Dolby Digital, Dolby Digi-tal Plus i Dolby TrueHD. HT-SB700 oferuje szeroką gamę połączeń, w tym Bluetooth 5.3 (z kodekami SBC i AAC), HDMI (z eARC i CEC), a także wejścia optyczne i Aux.

Źródło: Info Prasowe - Sharp czytaj więcej...
2024-04-16 17:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Razer Firefly V2 Pro - nowa podkładka dla graczy

Obrazek Razer Firefly V2 Pro - nowa podkładka dla graczy

Firma Razer ogłosiła premierę Razer Firefly V2 Pro, pierwszej na świecie w pełni podświetlanej diodami LED gamingowej podkładki pod mysz. Najnowszy produkt Razer nie tylko zachwyca wzrok krawędziowym podświetleniem LED, ale także zapewnia intensywne oświetlenie na całej swojej powierzchni. Firefly V2 Pro została zaprojektowana z myślą o graczach, którzy potrzebują precyzyjnych i szybkich ruchów. Zastosowana w podkładce powierzchnia o niskim współczynniku tarcia i mikroteksturze doskonale współpracuje z nowoczesnymi czujnikami optycznymi, gwarantując przy tym świetny odczyt. Dzięki 15 osobnym strefom podświetlenia, które można dostosować za pomocą Razer Chroma RGB, Firefly V2 Pro zapewnia graczom niesamowite wrażenia, oferując dynamiczne efekty świetlne w trakcie gry.

Źródło: Info Prasowe - Razer czytaj więcej...
2024-04-16 17:22
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Nowa generacja procesorów AMD dla komputerów biznesowych

Obrazek Nowa generacja procesorów AMD dla komputerów biznesowych

Firma AMD zaprezentowała dziś następnej generacji procesory do biznesowych AI PC, które stanowią niezwykle efektywną kombinację zaawansowanych technologii oferujących niezrównaną wydajność obliczeniową, AI, graficzną oraz funkcjonalność w zakresie ochrony i zarządzania infrastrukturą. AMD Ryzen PRO serii 8040 to najbardziej zaawansowana na świecie rodzina procesorów x86 przeznaczona dla firmowych laptopów oraz mobilnych stacji roboczych. Dzięki nawet ośmiu rdzeniom "Zen 4" oferują nawet o 30% lepszą wydajność obliczeniową od konkurencji w zaawansowanym oprogramowaniu. Z kolei za sprawą zintegrowanego układu graficznego AMD RDNA 3 oraz Ryzen AI (NPU) procesory te zapewniają aż o 72% wyższą wydajność i o 84% mniejsze zużycie energii w czasie wideokonferencji (niezależnie czy z funkcjami AI czy bez) w porównaniu z procesorem Intel Core Ultra 7 165. Ponadto komputery z AMD Ryzen serii 8040 będą jednymi z pierwszych wyposażonych w technologię WiFi-7. Pierwsze biznesowe laptopy z tymi procesorami powinny jeszcze w 2 kwartale 2024 wprowadzić firmy HP i Lenovo.

Źródło: Info Prasowe - AMD czytaj więcej...
2024-04-16 17:03
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Słuchawki z rodziny moto buds, już dostępne w Polsce

Obrazek Słuchawki z rodziny moto buds, już dostępne w Polsce

Motorola wprowadziła do swojej oferty nowość - bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i pod względem swoich możliwości, akcesoria debiutują wraz ze smartfonami z serii edge 50 i są efektem partnerstwa nawiązanego pomiędzy firmami Motorola oraz Bose. Motorola buduje ekosystem wokół swoich urządzeń i premiera stworzonych z myślą o fanach marki słuchawek jest tego dowodem. Słuchawki z rodziny moto buds to efekt współpracy producenta ze znaną audiofilom firmą Bose - przy ich projektowaniu wykorzystano doświadczenie światowej klasy ekspertów w zakresie dźwięku. Widoczne jest to szczególnie w modelu moto buds+, gdzie połączona została technologia aktywnej eliminacji szumów Bose z korekcją dźwięku poprzez aplikację mobilną.

Źródło: Info Prasowe - motorola czytaj więcej...
2024-04-16 16:44
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

CORSAIR z serii HS35 v2 - Przewaga na wszystkich platformach

Obrazek CORSAIR z serii HS35 v2 - Przewaga na wszystkich platformach

Firma CORSAIR z dumą ogłasza wprowadzenie do sprzedaży nowej serii zestawów słuchawkowych dla graczy: HS35 v2 i HS35 SURROUND v2. Modele zestawów słuchawkowych HS35 v2 i HS35 SURROUND v2 odznaczają się wyjątkowo szerokim zakresem dźwięku i uniwersalną łącznością 3.5 mm oraz zapewniają przełomowy dźwięk na każdej platformie. Seria HS35 v2 otwiera przed użytkownikiem bogaty świat dźwięku. Para specjalnie dostrojonych 50-milimetrowych przetworników neodymowych wytwarza potężny dźwięk o szerokim zakresie, dzięki czemu odkryjesz nowe szczegóły podczas gry. Dzięki pasującemu do różnych platform połączeniu 3,5 mm te zestawy słuchawkowe mogą być używane do grania nie tylko na komputerach PC, ale także na konsolach PlayStation, Xbox, Nintendo Switch i innych.

Źródło: Info Prasowe - CORSAIR czytaj więcej...
2024-04-16 13:41
Autor: Sławomir Kwasowski (SlawoyAMD)
0

Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50

Obrazek Motorola prezentuje nowe smartfony serii edge 50

Motorola zaprezentowała trzy nowe smartfony z rodziny edge: modele motorola edge 50 ultra, edge 50 pro oraz edge 50 fusion. Łączą one imponującą w swojej klasie ilość pamięci oraz szybkość ładowania z zaawansowanymi funkcjami aparatów wspieranych przez sztuczną inteligencję. Smartfony wyróżniają się także, charakterystycznym dla serii wzornictwem – zakrzywionymi krawędziami wokół ekranu, kolorystyką Pantone oraz wyjątkowym doborem materiałów, podkreślającym ich elegancję. W najnowszej generacji smartfonów motorola edge każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Wszystkie urządzenia mają teraz ogromną ilość pamięci na dane – od 512 GB do nawet 1 TB – dzięki czemu użytkownik nie musi przejmować się tym, ile robi zdjęć oraz ile miejsca zajmują jego filmy.

Źródło: Info Prasowe - motorola czytaj więcej...
Strona 11 ze 100 <<<1...789101112131415...100>>>